Kanclerio Olafo Scholzo atstovas spaudai Steffenas Hebestreitas sakė, kad vakcinos buvo išsiųstos lėktuvu, kuris trečiadienį turėjo nusileisti Kinijoje. Jis nurodė, kad Kinijos vyriausybė diplomatine nota oficialiai informavo Berlyną, kad Vokietijos piliečiai gali būti skiepijami vakcina, kurios oficialiai nėra leista naudoti Kinijoje.
S. Hebestreitas sakė, kad šis susitarimas bus naudingas maždaug 20 000 Kinijoje gyvenančių vokiečių.
„Tuo pat metu siekiame, kad ir kiti užsieniečiai, emigrantai galėtų pasinaudoti šiuo žingsniu“, – nurodė O. Scholzo atstovas.
Mainais į Kinijos sutikimą leisti ribotai naudoti Vokietijos „BioNTech-Pfizer“ sukurtą vakciną, Vokietija leidžia Kinijos piliečiams Vokietijoje gauti Kinijoje pagamintą vakciną „Sinovac“, kuri nėra patvirtinta Europos Sąjungoje.
Lapkričio pradžioje lankydamasis Pekine O. Scholzas sakė, kad Kinija suteiks galimybę „BioNTech-Pfizer“ skiepus naudoti šalyje gyvenantiems užsieniečiams, ir teigė, kad tai gali būti „tik pirmas žingsnis“, taip išreikšdamas viltį, kad vakcinos naudojimas Kinijos visuomenei gali būti išplėstas.
Kinija iki šiol patvirtino tik vietines vakcinas, kuriose naudojama senesnė technologija, paprastai mažiau veiksminga užkertant kelią ligos plitimui, nei „BioNTech-Pfizer“ ar „Moderna“ vakcinose.