Įstatymas jau priimtas abejuose parlamento rūmuose ir sulaukė plataus palaikymo.
Naujosios taisyklės galios tokiems gigantams kaip „Facebook“, „Instagram“, „TikTok“ bei „Snapchat“, kurie turėtų imtis rimtų veiksmų, kad neleistų jauniems paaugliams juose turėti paskyrų.
Socialinių tinklų platformos, kurių lauktų iki 50 mln. Australijos dolerių (30,8 mln. eurų) baudos dėl įstatymo pažeidimų, patį teisės aktą apibūdino kaip neaiškų, problematišką ir skubotą.
Centro kairiųjų premjeras Anthony Albanese'is, jau mąstantis apie kitų metų rinkimus, entuziastingai rėmė šį draudimą ir kvietė australų tėvus prie jo prisidėti.
Teoriškai tai yra vienas iš griežčiausių draudimų pasaulyje.
Vis dėlto dabartinė teisės akto forma neapibrėžia, kaip šios taisyklės turės būti įgyvendintos.
Iki kol visas detales išnarplios atsakingi pareigūnai ir įstatymas įsigalios, praeis bent metai.
Daug ekspertų yra skeptiški ir mano, jog reikšmingai draudimo įgyvendinti nepavyks – didžiulė dalis amžiaus apribojimų internete gali būti lengvai apeinami.
Kai kurioms platformoms, tokioms kaip „WhatsApp“ ar „YouTube“, greičiausiai bus suteiktos išimtys – jų paaugliams reikia laisvalaikiui, namų darbams ar kitiems reikalams.
Verslo pažinčių tinklų kūrimo platforma „LinkedIn“ taip pat tikisi išimties, ir pristato įdomų argumentą – esą jų siūlomas produktas yra per daug nuobodus, kad jaunesni nei 16-os metų paaugliai norėtų jungtis.
„LinkedIn“ tiesiog nesiūlo turinio, kuris būti įdomus ir patrauklus nepilnamečiams“, – pareiškime valdžiai teigė įmonė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!