„Vis daugiau Rusijos karių ne tik atsisako dalyvauti kare prieš Ukrainą, bet ir su ginklais rankose ateina į Ukrainos pusę, kad dalyvautų kovoje prieš piktąjį Putino režimą“, – savo „Telegram“ paskyroje skelbė Ukrainos gynybos ministerijos vyriausiasis žvalgybos direktoratas.
Portalas tv3.lt jau skelbė, kad Kubanėje, Rusijoje, iš darbo buvo atleisti 12 vidaus kariuomenės („Nacgvardija“) pareigūnų, kurie atsisakė vykti į „spec. operaciją“ Ukrainoje. Rusai nesutiko vykti „neaišku kur, neaišku ko“ ir dabar bandys teistis dėl neteisėto, jų manymu, atleidimo iš darbo.
Tai pirmasis toks Rusijos atstovų patvirtintas atvejis, kuris buvo aprašytas opozicinėje šios šalies žiniasklaidoje.
Kubanėje buvo atleistas operatyvinės OMON kuopos „Plastun“ vadas Faridas Čitajevas ir 11 jo pavaldinių dėl atsisakymo vykti į Ukrainą. Apie tai pranešė tarptautinės žmogaus teisių gynimo organizacijos „Agora“ advokatas Pavelas Čikovas, skelbiama „Zona.media“.
Rusijos nacionalinės gvardijos pareigūnai nuo vasario 6-osios buvo dislokuoti Kryme, dalyvavo mokymuose „Uždanga 2022“. Vasario 25-ąją jiems buvo įsakyta vykti į Ukrainos teritoriją. Pareigūnai atsisakė, motyvuodami tuo, kad neturi užsienyje galiojančio paso, o jų darbo sutartyse yra nurodyta, kad jų veikla apsiriboja Rusijos vidumi. Rusų pareigūnai buvo grąžinti į Krasnodarą ir po tarnybinio patikrinimo atleisti iš darbo.
„Rusijos nacionalinės gvardijos pareigūnai savo atleidimą iš darbo vadina neteisėtu ir padavė į teismą valstybę, kad būtų atstatytos jų pareigos“, – cituojamas „Agora“ vadovas.
Anksčiau ukrainiečių leidinys „Grati“ skelbė, kad 80 rusų šauktinių ir kariuomenės kontraktą turinčių karių-jūrų pėstininkų atsisakė kariauti Ukrainoje. Kontraktą turėjusius vadovybė vis tiek išsiuntė į karą, o šauktinius bandė priversti, tačiau galų gale, kuomet grasinimai nepadėjo, įsaką atšaukė.