Paviešintuose dokumentuose yra surašytas planas, kurie rusų daliniai dalyvautų Baltarusijos teritorijos užėmimo operacijoje, kokie turėtų būti dalinių veiksmai kovojant su numanomo priešo pajėgomis, liaudžiai nuvertus Aleksandro Lukašenkos režimą. Apkaltinti dėl šių veiksmų, kaip jau tampa įprasta, planuota NATO aljansą. Plane rašoma, kad „Vakarams siekiant priartėti prie Rusijos vakarinių sienų šalis galėtų būti įtraukta į regioninius ar plataus masto karo veiksmus“.
Buvo netgi sukurta legenda, kam reikėtų karinių dalinių pergrupavimo ir 1-osios tankų armijos nukreipimo į užduoties vykdymo regioną – tariamam pasiruošimui planinėms karinėms pratyboms. Joje, be viso kito, buvo numatyti ir tariami „priešai“, kuriems turėtų būti taikomas informacinis-psichologinis poveikis – Baltijos ir Rytų Europos šalių politiniai ir kariuomenės lyderiai, o taip pat Baltarusijos opozicija ar patriotiškai nusiteikę gyventojai.
Rusijos kariuomenės sudarytame plane numatyti ir „kritinės svarbos objektai“, kuriuos buvo numatyta „sunaikinti“: NATO priešakinės kovos centrai, kibernetinių operacijų centrai, kritinės svarbos infrastruktūros objektai, įskaitant naftos saugyklas ar elektrines. Remiantis šiuo planu galima teigti, kad Rusija ruošėsi NATO kariniam įsikišimui į taikius Baltarusijos protestus, kuomet Vakarų šalys jėga gintų atsistatydinti A. Lukašenką siekiančią Baltarusijos opoziciją, todėl buvo ruošiamasi kovai su Vakarų aljanso pajėgomis.
Plane taip pat nurodoma, kad Baltarusijos prezidentui A. Lukašenkai kreipusis karinės pagalbos į Rusiją, baltarusių pajėgos tai palaikytų, o Rusijos pajėgoms įžengus į Baltarusijos teritoriją – derėtų veikti kartu su Baltarusijos kariuomene.
2020-ųjų rugpjūčio viduryje A. Lukašenka viešai pripažino, kad susitarė su Vladimiru Putinu dėl Rusijos karinės pagalbos, jeigu masinio protesto akcijos taptų nekontroliuojamos.
Rugpjūčio 27-ąją V. Putinas pripažino, kad A. Lukašenka iš tiesų kreipėsi į jį karinės pagalbos: „Aleksandras Grigorjevičius paprašė manęs suformuoti tam tikrą teisėsaugos struktūrų rezervą, ką aš ir padariau. Tačiau mes taip pat susitarėme, kad jis nebus panaudotas tol, kol situacija bus kontroliuojama“.
Rugsėjo 14-ąją, po eilinių A. Lukašenkos ir V. Putino derybų, Kremlius paskelbė, kad „Rusijos jėgos struktūrų rezervas“, kuris buvo suburtas Baltarusijos pasienyje, yra išsiunčiamas į nuolatinės dislokacijos vietas. Kokie padaliniai buvo įtraukti į šį „rezervą“, niekuomet taip ir nebuvo pranešta.