Apie tai jis kalbėjo interviu „Ukrainska Pravda“, rašo UNIAN.
K. Budanovo teigimu, rusai norėjo imituoti katastrofą, kurios metu į aplinką pasklistų radiacija.
„Jie norėjo <...> dirbtinai perkrauti sistemą ir kontroliuojamai išleisti radiaciją. Tai yra, lokalizuotą vietoje. Visi tokie žaidimai visada baigiasi labai blogai. Mūsų supratimu, tai neabejotinai sukeltų tikrą branduolinę katastrofą“, – tikina jis.
K. Budanovas pabrėžia, kad branduolinės katastrofos grėsmė vis dar aukšta, elektrinė išlieka užimta rusų.
Rusijos pajėgos Zaporižios atominę elektrinę okupavo karo pradžioje, 2022-ųjų kovo mėnesį. Elektrinė ne kartą buvo apšaudyta, o tai privertė nerimauti dėl galimos branduolinės katastrofos.
Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.