Kalbėdamas „Hromadske Radio“, deputatas sakė, kad tokios išlygos neturėjimas daro neigiamą poveikį darbo rinkai.
„Oficialiai nepatvirtintais duomenimis, kasdien iš šalies bando išvykti mažiausiai 200 šaukiamoji amžiaus vyrų. Kiekvieną dieną. Jau nekalbant apie tai, kiek jų pasitraukia iš darbo, kad galėtų dirbti neoficialiai ir „nepasirodyti“ registruose. Tai realaus ekonomikos sektoriaus demoralizacija“, – kalbėjo D. Natalucha, rašo „Fokus“.
Politikas pažymėjo, kad įmonėms turėtų būti suteikta galimybė rezervuoti savo svarbiausius darbuotojus. Tai garantuos, kad įmonė ir toliau mokės bent jau tiek mokesčių, kiek mokėjo iki šiol.
Ukrainoje mobilizacinis amžius neseniai buvo sumažintas nuo 27 iki 25 metų. Mobilizuoti gali būti vyrai iki 60 metų amžiaus.
Ukrainai kilo rimta problema – iki metų pabaigos turi pašaukti 200 tūkst. naujų karių
Kareivių trūkumas yra egzistencinė Ukrainos problema. Iki metų pabaigos į kariuomenę turi būti mobilizuota 200 000 žmonių, rašo Vokietijos leidinys „Die Welt“.
Pažymima, kad šalyje išplėsta mobilizacija, o kariuomenė vykdo vyrų patikrinimus net gatvėse. Tokiuose miestuose kaip Kyjivas kai kurie vyresni nei 25 metų vyrai, kurie, nepaisydami nurodymų, neužsiregistravo į kariuomenę ir bijo būti pašaukti, beveik neišeina iš namų.
„Siekiant kompensuoti nuostolius ir suformuoti naujas brigadas, Ukrainai kas ketvirtį reikia mažiausiai 50 000 naujų karių, o iki šių metų pabaigos – iš viso 200 000“, – pabrėžiama leidinyje.
Ukraina atsilieka
Kaip leidinys sužinojo iš Europos saugumo sluoksnių, Ukraina pastaraisiais mėnesiais gerokai atsilieka nuo šių rodiklių.
Pasak pulkininko Markuso Reisnerio, Terezijos karo akademijos Vienoje karininkų rengimo instituto vadovo, naujų karių poreikis yra dar didesnis. Jis aiškina, kad nuo 2022 m. Ukraina prarado didelę dalį savo kovinės patirties.
„Be to, daugelio likusių karių fizinė ir psichologinė būklė yra nestabili, nes kariuomenė beveik nepajėgia vykdyti rotacijos“, – aiškino jis.