Apie tai socialiniuose tinkluose pranešė pietų operatyvinė vadovybė, rašo „Ukrinform“.
„Antonivkos tilto būklė, priešingai okupantų ketinimams, dar kartą pakoreguota. Atsižvelgiant į padarytą žalą ir nuolatinę ugnies kontrolę, šiuo metu okupacinės pajėgos nedrįsta tilto naudoti ar remontuoti“, – rašoma pranešime.
Kiek anksčiau vadovybės atstovė Natalija Humeniuk žiniasklaidą informavo, kad apšaudymui buvo naudojama artilerija.
„Ginkluotosios pajėgos padarė viską, kad okupantai tiltu negalėtų gabenti sunkiosios technikos ir amunicijos“, – sakė ji.
Šiuo metu smūgio rezultatai dar tikslinami, tačiau vadovybė jau turi informacijos, kad okupantai tiltu negali nei naudotis, nei jo suremontuoti.
„Remonto brigados taip pat evakuojamos, suprantančios, kad ugnies kontrolė nesiliauja“, – pažymėjo N. Humeniuk.
Pietų operatyvinė vadovybė taip pat informuoja, kad Juodojoje jūroje netoli Krymo manevruoja 12 rusų laivų. Kaip ir anksčiau, keturi laivai su 28 raketomis „Kalibr“ yra parengties režime.
Paskutinį kartą Antonivkos tiltui ukrainiečiai smogė rugpjūčio 22-ąją. Rugpjūčio 23 d. paskelbta, kad smarkiai apgadinus tiltą rusai netoliese pradėjo statyti pontoninį tiltą.
Atakuoti Antonivkos tiltą Ukrainos ginkluotosios pajėgos pradėjo dar liepos 27 dieną. Po pirmųjų smūgių tiltas nebuvo sugriautas, tačiau stipriai apgadintas, sunaikinti logistikos ir transporto maršrutai.
Liepos 31 d. rusai paskelbė pradėję remontuoti tiltą. 1,4 km ilgio tiltas yra pagrindinė pervaža per Dniepro upę Chersono srityje. Jei jis taptų netinkamas naudoti, Rusijos kariuomenei būtų sunku toliau aprūpinti savo pajėgas šiame regione, tęsiantis ukrainiečių atakoms.
Su Krymo pusiasaliu, kurį Maskva aneksavo 2014 metais, besiribojančią Chersono sritį Rusijos pajėgos užėmė ankstyvuoju invazijos etapu. Kyjivas pažadėjo surengti didelį kontrpuolimą, kad susigrąžintų strategiškai svarbų regioną.