Žurnalistų teigimu, Ukrainai reikia atstatyti savo kariuomenę. Pėstininkai, kuriems tenka didžiausia kovų našta, patiria didžiausius nuostolius, palyginti su kitomis kariuomenės dalimis. Todėl pėstininkų gretose nuolat trūksta vyrų, rašo WSJ.
„Korupcijos, privilegijų ir politinio atsargumo derinys apsaugojo didžiąją dalį Ukrainos miestų viduriniosios klasės nuo būtinybės kovoti šaltose, purvinose tranšėjose. Ilgoje fronto linijoje neproporcingai didelė dalis naujokų yra vidutinio amžiaus vyrai“, – rašoma WSJ straipsnyje.
Kariai nusivylę naujokais
Leidinys rašo, kad kariai veteranai, kovojantys nuo 2022 m., o kai kurie ir nuo 2014 m., kai Rusija pirmą kartą įsiveržė į Rytų Ukrainą, reiškia nusivylimą, kad mobilizuoti naujokai dažnai jau būna pergyvenę savo „geriausią fizinę būklę“.
„Naujokų kokybė nepatenkinama. Tai 43–50 metų amžiaus kaimo vyrukai, kartais turintys sveikatos problemų“, – žurnalistams sakė vienas patyręs pėstininkas.
Pranešama, kad dabartiniame išsekinimo karo etape ypač sunku rasti norinčiųjų įsitraukti į pėstininkų pajėgas. Silpnėjanti Vakarų parama Ukrainai temdo ukrainiečių nuotaikas ir daro kovas fronto linijoje dar baisesnes. Be to, žurnalistų teigimu, Rusija susigrąžino artilerijos pranašumą, nors anksčiau šiais metais šiuo klausimu pirmavo Ukraina.
„Liūdnos žinios iš fronto linijos atgraso piliečius nuo prisijungimo“, – WSJ sakė „Dobro“ bepiločio orlaivio operatorius.
Pasak jo, Ukrainos kariuomenėje yra vadų, kurie mieliau renkasi sovietinę fronto puolimo taktiką. Todėl didėja ukrainiečių baimė stoti į kariuomenę.
Anksčiau Ukrainos ginkluotosios pajėgos paaiškino, kodėl nori šaukti į kariuomenę nuo 25 metų. Pasak Sausumos pajėgų rezervistų tarybos pirmininko Ivano Tymoškos, jauni žmonės galės greičiau įsisavinti šiuolaikines technologijas, be to, jie gali pagerinti kariuomenės valdymo efektyvumą.
Portalas tv3.lt jau rašė, kad Ukraina susiduria su rimta mobilizacijos vengiančių vyrų problema.