Per pirmąjį svarstymą 281 deputatas balsavo už įstatymo projekto priėmimą.
Mobilizuotų tik nuteistus už nesunkius nusikaltimus
Įstatymo projekte numatomas savanoriškas nuteistųjų dalyvavimas karo veiksmuose.
Siūlyme neminimi asmenys, nuteisti už sunkius ir smurtinius nusikaltimus, pavyzdžiui, dėl nužudymo, seksualinio smurto ar nusikaltimų nacionaliniam saugumui.
Su korupcija ir sunkiais nusikaltimais siejami pavojai iš įstatymo projekto turėtų būti pašalinti iki antrojo svarstymo.
Numatoma, kad kalinys pirmiausia turės pateikti prašymą atlikti karinę tarnybą institucijai, kurioje atlieka bausmę. Po to kalėjime jam turi būti atlikta medicininė apžiūra, o tada jo duomenys siunčiami į karinį komisariatą, kur karinis dalinys svarsto mobilizacijos galimybę.
Liko dar du žingsniai
Pirmą kartą pasiūlymas parlamentui buvo pateiktas kovą, siekiant papildyti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų gretas tęsiantis karui su Rusija.
Kad taptų įstatymu, projektas turi būti priimtas per antrąjį svarstymą ir pasirašytas prezidento.
Teisingumo viceministrė Olena Vysocka anksčiau sakė visuomeniniam transliuotojui „Suspilne“, kad pagal šią iniciatyvą ginti Ukrainą galėtų būti paimta 50 tūkst. tų, kurie jau atliko bausmę už nesunkius nusikaltimus, taip pat 26 tūkst. šiuo metu įkalintų asmenų.
Ukrainos parlamentas šiuo metu taip pat svarsto visuotinės mobilizacijos įstatymo projektą, kuriuo siekiama reformuoti šaukimo procesą ir papildyti karių gretas.
Maskva, kad sustiprintų Ukrainoje kovojančias reguliariąsias pajėgas, gausiai verbuoja kalinius iš Rusijos įkalinimo įstaigų, net jei jie buvo nuteisti už smurtinį nusikaltimą.
Tarptautiniai ekspertai teigė, kad kai kuriais atvejais Rusijos kaliniai buvo verbuojami kovoti Ukrainoje grasinant ar bauginant. Kai kurie buvę kaliniai, grįžę iš fronto, padaro naujų nusikaltimų.