Ukrainiečiai savo ataskaitoje atskleidė, kad Rusijoje veikianti dukterinė „Alibaba Group“ bendrovė „Aliexpress Russia Holding Private“ (registruota Singapūre) pernai uždirbo apie 146 mln. eurų.
2023-iųjų balandį „Reuters“ paskelbė, kad Kinijos bendrovė „Quzhou Nova“ įsigijo mažiausiai 3,2 tūkst. tonų vario lydinių už 7,4 mln. dolerių iš Debalcevės metalurgijos fabriko (kontroliuojamo rusų). Anot naujienų agentūros turimų duomenų, metalai buvo vežami per Novorosijsko uostą. Iš okupuotų teritorijų eksportuojamas varis vėliau buvo panaudotas bendrovės produkcijai gaminti, kuri vėliau pardavinėjama „Alibaba“ prekyvietėse.
Maža to, kinų verslininkai kaltinami tuo, kad cenzūruoja savo prekybos platformoje ukrainietišką produkciją, jeigu ji susijusi su Rusijos karu. 2022-ųjų kovą „Alibaba“ užblokavo ukrainiečių tinklaraštininką, turėjusį daugiau nei 268 tūkst. sekėjų „AliExpress“ dėl jo įrašo apie karą. Tuo pačiu metu analogiški rusų įrašai platformoje nėra cenzūruojami, joje yra prekiaujama karine ir agresijos prieš Ukrainą simbolių atributika.
Ukrainos nacionalinės kovos su korupcija agentūra tvirtina, kad tai rodo, jog bendrovė palaiko Rusijos agresiją ne tik finansiškai, sumokėtais mokesčiais, bet ir ideologine prasme.