ESBO buvo įkurta 1975 metais, o jos pagrindinė užduotis – puoselėti Vakarų ir Rytų blokų santykius. Be kita ko, ESBO padeda savo narėms koordinuoti veiksmus žmogaus teisių ir ginklų kontrolės klausimais.
„Viskas, ką Rusija dabar daro ESBO, žudo šią organizaciją“, – spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo ir ESBO pirmininkaujantis Šiaurės Makedonijos užsienio reikalų ministras Bujaras Osmani, kalbėjo Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.
„Padėtis ESBO yra labai sudėtinga, skausminga, tačiau pasirinkimas labai paprastas – arba lėta mirtis su Rusija, arba naujas gyvenimas be jos“, – teigė D. Kuleba.
Ukraina ne kartą ragino pašalinti Rusiją iš tarptautinių organizacijų, įskaitant Didįjį dvidešimtuką (G-20), Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą ir visas svarbiausias sporto organizacijas, dėl jos plataus masto invazijos.
Rusija ne kartą kaltino Vakarus, kad šie bando sužlugdyti ir „užgrobti“ ESBO, teigdama, kad grupė nusigręžė nuo savo pamatinių principų.
Ši organizacija siunčia stebėtojus į pasaulyje vykstančius konfliktus ir rinkimus. Ji taip pat vykdo programas, kuriomis siekiama kovoti su prekyba žmonėmis ir užtikrinti žiniasklaidos laisvę.
Nuo praėjusių metų vasario, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, organizacijai sunkiai sekasi atlikti savo darbą, nes Maskva blokuoja visus svarbius sprendimus, kurie priimami bendru visų narių sutarimu.