Šie manevrai rodo, kad padidėjusi įtampa tarp Ankaros ir Atėnų dar kurį laiką išliks.
Graikijai ir Turkijai jau seniai nesutariant dėl jūrinių sienų ir teisės žvalgyti Viduržemio jūros dugne galimai slypinčius dujų telkinius abi kaimyninės šalis pastaruoju metu rengė karinių jūrų pajėgų pratybas.
Žinutėje, išplatintoje per tarptautinę jūrų laivybos telekso sistemą NAVTEX, Ankara nurodė nuo šeštadienio iki rugsėjo 11-osios rengsianti „šaudymo pratybas“ zonoje šalia Turkijos pietinio Anamūro miesto, į šiaurę nuo Kipro salos.
Ankara jau ketvirtadienį paskelbė, kad antradienį ir trečiadienį karinės pratybos vyks kitoje zonoje, esančioje toliau į rytus.
Turkijos gynybos ministerija penktadienį pranešė, kad šalies naikintuvai ankstesnę dieną perėmė šešis graikų orlaivius, artėjusius prie zonos, kur dirba vienas turkų tyrimų laivas, ir privertės juos pasukti atgal.
Būtent turkų tyrimo „Oruc Reis“ pasiuntimas į vandenis, kuriuos Graikija laiko savo išskirtinės ekonominės zonos dalimi, rugpjūčio 10-ąją išprovokavo dabartinį įtampos padidėjimą.
Europos Sąjunga penktadienį perspėjo Turkiją, kad jai gali būti paskelbta naujų sankcijų, įskaitant griežtas ekonomines priemones, jeigu nebus padaryta pažangos stengiantis sumažinti priešpriešą.
Turkija pateikė tūžmingą atsaką.
„Faktas, kad ES pasisako už dialogą, bet tuo pačiu metu kuria kitus planus, atspindi nuoširdumo stoką“, – šeštadienį pareiškė viceprezidentas Fuatas Oktajus.
„Turkija nedels ginti savo interesų“, – pridūrė jis.