Kalifornija iš tiesų yra išskirtinė. Ten žmonės yra labai turtingi, o pati valstija sugeneruoja apie 15 proc. JAV BVP – gerokai daugiau nei bet kuri kita. Ten įsikūrusios technologijų milžinės, tokios kaip „Apple“, „Google“ ir „Meta“. Visai netoli Silicio slėnio yra Holivudo kalvos, pagarsėjusios savo filmais, aktoriais ir kitais pramogų pasaulio atstovais.
Atskira šalis
JAV centrinei daliai Kalifornija yra tarsi atskira šalis, nes ji labai nutolusi į Vakarus. Paskutinį kartą Kalifornijos piliečiai rimtai siekė prezidento posto 1992 m. Tada tuometinis gubernatorius Jerry Brownas dalyvavo rinkimuose ir metė rimtą iššūkį Billui Clintonui, o savo viceprezidentu pasirinko kunigą Jesse Jacksoną, kuriam konservatyvioji šalis tiesiog nebuvo pasiruošusi.
Tačiau ar toks Kalifornijos stereotipas yra realus? Ieškodama įkvėpimo K. Harris gali remtis Diane Feinstein ir Barbara Boxer, kurios 1992 m. buvo išrinktos pirmosiomis valstijos senatorėmis moterimis. B. Boxer Senate pakeitė Kamala Harris, kuri vėliau kartu su D. Feinstein dirbo Kongrese.
Žinoma, realybė yra tokia, kad Kalifornijoje buvo daug sėkmingų aukščiausio lygio politikų, tačiau iki šiol jie buvo vyrai ir respublikonai. Vidurio Vakarų gyventojai iš tikrųjų neprieštarauja kaliforniečiams – jei jie yra konservatyvūs kaliforniečiai.
Dėl „Wallstreet“ griūties antroji Herberto Hooverio kadencija baigėsi, o 1952 m. respublikonai, vėl laimėjo prezidento postą. Tačiau bene svarbiausias šeštojo dešimtmečio Kalifornijos atstovo paskyrimas buvo Earlo Warreno paskyrimas JAV Aukščiausiojo Teismo pirmininku. Jis vadovavo reformuojamam teismui, ypač pilietinių teisių srityje.
Kiti atvejai
Kitas kandidatas į prezidentus – buvęs viceprezidentas Richardas Nixonas, kuris pasinaudojo chaosu, kilusiu tarp demokratų 1968 m. po Lyndono B. Johnsono sprendimo nekandidatuoti, ir įveikė demokratų viceprezidentą Huberta Humphrey.
Galiausiai Kamala Harris galėtų ieškoti įkvėpimo pas R. Reaganą – buvusį aktorių ir buvusį gubernatorių. 1980 m. jis laimėjo prezidento rinkimus dėl gilios ekonominės krizės, tačiau 1984 m. jo tvirtas ryžtas padarė jį nesustabdomą
K. Harris turi šansą nutraukti demokratų Kalifornijos prakeiksmą. Jai gali pavykti palenkti rinkimus demokratų naudai – poziciją, kurią prarado Joe Bidenas.