• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trumpas praranda kantrybę su Putinu – „Der Spiegel“

Siekdamos paliaubų Ukrainoje, Jungtinės Valstijos praranda kantrybę su Rusija, rašo vokiečių leidinys „Der Spiegel“, remdamasis informacija NATO sluoksniuose.

Siekdamos paliaubų Ukrainoje, Jungtinės Valstijos praranda kantrybę su Rusija, rašo vokiečių leidinys „Der Spiegel“, remdamasis informacija NATO sluoksniuose.

REKLAMA

Pasak leidinio, Aljanso susitikime penktadienį Briuselyje JAV valstybės sekretorius Marco Rubio leido suprasti, kad prezidentas Donaldas Trumpas veikiausiai nepritars dabartinei Rusijos autoritarinio lyderio Vladimiro Putino vilkinimo taktikai. Jis sakė, kad kalbama apie „savaites, o ne mėnesius“.

„Ar Rusija rimtai nusiteikusi siekti taikos, sužinosime netrukus – po kelių savaičių, o ne po kelių mėnesių. Tikiuosi, kad taip, tai būtų gerai pasauliui“, – cituojamas M. Rubio.

Jis taip pat pažymėjo, kad JAV prezidentas „nepaklius į nesibaigiančių derybų spąstus“.

„Jei Maskva norėtų taikos, būtų puiku. Jei ne, Jungtinės Valstijos turėtų iš naujo įvertinti, kur esame ir kaip judėsime į priekį“, – pridūrė JAV valstybės sekretorius.

Gresia naujos sankcijos Rusijai?

M. Rubio nurodė, kad Vašingtone susitiko su Rusijos derybininku Kirilu Dmitrijevu ir perdavė tam tikrą informaciją, įskaitant tai, kad JAV turėtų aiškiai žinoti, ar šalis agresorė rimtai nusiteikusi siekti taikos. Jis pabrėžė, kad ukrainiečiai jau pademonstravo savo pasirengimą visiškai nutraukti ugnį.

Vis tik lieka neaišku, kaip JAV reaguos, jei V. Putinas nepakeis savo kurso. Tarp svarstomų variantų yra naujos JAV sankcijos Rusijos ekonomikai, taip pat papildoma karinė pagalba Ukrainai.

Putinas nebegali užbaigti karo, net jei jis to norėtų – „Foreign Policy“

Karas prieš Ukrainą tapo sunkia našta Rusijos ekonomikai, tačiau Kremlius neketina apriboti savo agresijos, net jei JAV suteikia patogią dingstį.

REKLAMA
REKLAMA

Atrodo, kad autoritarinis prezidentas Vladimiras Putinas mano, jog karo pabaiga jam pačiam kelia kur kas didesnį pavojų nei jo tęsimas, „Foreign Policy“ rašo Pileckio instituto (Lenkija) Totalitarinių studijų centro docentas Janas Garneris.

Analitikas pabrėžia, kad net ir gana dideli Rusijos kariuomenės laimėjimai Kursko srityje jokiu būdu nereiškia, kad Rusija artimiausiu metu gali pasiekti karinę pergalę prieš Ukrainą. Tuo pat metu karas bauginančiai sparčiai eikvoja Rusijos išteklius, įskaitant karinę techniką ir žmones.

REKLAMA

J. Garneris neatmeta galimybės, kad V. Putinas iš tiesų gali manyti, jog gali išsiderėti geresnes sąlygas karui užbaigti, jei ir toliau vilkins ir darys spaudimą Ukrainai fronte. Tačiau dar svarbiau yra tai, kad, analitiko nuomone, karo pabaiga gali kelti pavojų paties V. Putino valdžiai Rusijoje.

Rusijos karo ekonomika

Nors ekonominiu ir demografiniu požiūriu karo tęsimas Rusijai nepriimtinas, tačiau šios problemos V. Putinui gali atrodyti mažiau svarbios nei su karo veiksmų nutraukimu susijusi rizika, rašo analitikas.

J. Garneris pabrėžia, kad „neįtikėtinas“ Rusijos ekonomikos augimas per pastaruosius trejus metus buvo paremtas tik milžiniškomis pinigų investicijomis į gynybos pramonę. Karo nutraukimas ir išlaidų karinei gamybai mažinimas gali suduoti smūgį Rusijos ekonomikai.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei Kremlius nori išvengti ekonominio žlugimo, jis turės ir toliau išlaidauti dabartiniu lygiu dar ilgai po karo pabaigos“, – neseniai teigė vokiečių ekonomistas Janis Kluge.

J. Garneris pritaria šiai tezei. Pasak jo, dabartinė Rusijos ekonomika negali egzistuoti be kokio nors karo arba milžiniškų išlaidų kariuomenei rengti naujam karui.

Karas Ukrainoje (nuotr. SCANPIX)

Staigus karo nutraukimas sukeltų masinį pyktį Rusijoje?

Ekspertas mano, kad ne mažiau svarbus ir socialinis-politinis karo pabaigos aspektas. Per pastaruosius trejus metus agresija prieš Ukrainą didelei daliai Rusijos visuomenės tapo svarbiu sociokultūriniu stimulu ir pagrindiniu materialinio komforto šaltiniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Staigi karo prieš Ukrainą pabaiga ir pinigų srautų į regionus, kurie pelnėsi iš karo, sustabdymas gali sukelti masių pykčio ir nepasitenkinimo bangą. V. Putinas ir jo patarėjai gali vadovautis prielaida, kad tęsti karą, mokant dideles išmokas provincijoms, yra geriausia išeitis.

J. Garnerio nuomone, Putinas vengs nutraukti karą tol, kol ekonominė padėtis Rusijoje netaps didesne šalies problema nei pats karas arba kol Ukraina nepradės užtikrintai laimėti fronte.

REKLAMA
Koks vado pimpis tokia ir šalis....
Koks vado pimpis tokia ir šalis....
Jis bailys, ir nėra ką čia kalbėti. Ruzkiai vakar nužudė apie dešimt vaikų žaidimo aikštelėje, o didė šalis amerika bijo įvardinti kas tai padarė.
senas pirdyla trampas praranda kantrybę:čiulpia sasalina tą pucino birką, jau net žandikaulį skauda ir klausia kada baigsi?
Galvoja, kad kietas ir derasi.. o Putinas jį uz nosies vedžioja.. Man net kyla itarimas.., kad Tranpas yra Rusijos statytinis.. su visais kompromatais ir beverčių jo verslu brangiu pirkimu.. Tipo.. investicija į Rusijos interesus JAV.. koks bukagalvis gali oasitiketi putinu.. O gal apsimeta, kad pasitiki.. atidirbant..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų