D. Trumpas išsakė daugybę įrodymais nepagrįstų kaltinimų gubernatoriui Gavinui Newsomui dėl įvairių negerovių, įskaitant vandens, kuris galėjo būti naudojamas gaisrams gesinti, švaistymą tam tikros žuvų rūšies apsaugai.
„Gavinas Newscumas turėtų atsistatydinti. Dėl visko kaltas jis!!!“ – pareiškė D. Trumpas savo socialiniame tinkle „Truth Social“, pavartodamas pravardę (angl. scum – šunsnukis – red.), kuria jis įprastai vadina demokratą, plačiai laikomą potencialiu pretendentu į Baltuosius rūmus.
D. Trumpas pridūrė, kad mirtini Los Andželo gaisrai rodo, jog sausio 20 diena, kai jis Baltuosiuose rūmuose pakeis J. Bideną, „galėtų ateiti greičiau“.
„Tegul tai parodo ir simbolizuoja didžiulę Bideno ir Newscumo dueto nekompetenciją ir blogą valdymą“, – sakė jis.
J. Bidenas ketvirtadienį atsakė, kad žmonės „neturėtų iš to daryti politikos“, kai Baltuosiuose rūmuose surengė administracijos pareigūnų susitikimą dėl krizės.
Jis turėjo ketvirtadienį išvykti į paskutinę savo prezidentavimo laikotarpio užsienio kelionę į Italiją susitikti su popiežiumi Pranciškumi, bet trečiadienį vėlai vakare ją atšaukė, kad galėtų pasilikti ir tvarkytis su gaisrais.
„Labai greitai paliksiu šias pareigas, bet tai nėra politikos klausimas, – sakė jis. – Esmė ta, kad žmonėms reikia suteikti tam tikras saugumo jausmą, jog sugebėsime visa tai suvaldyti.“
J. Bidenas paskelbė keletą pranešimų apie naują federalinį finansavimą ir išteklius, skirtus padėti Kalifornijai įveikti, pasak jo, labiausiai niokojančius gaisrus valstijos istorijoje.
Tačiau jis ypač stengėsi demaskuoti teiginius, esą dėl netinkamo demokratų valdymo pritrūko vandens, todėl ugniagesiams sunkiai sekėsi gesinti gaisrą.
„Gandai ir baimė“
Visų pirma D. Trumpas apkaltino G. Newsomą, kad šis užblokavo sniego tirpsmo srautą, kad „apsaugotų iš esmės bevertę žuvį, vadinamą mažažiote stinta, duodamas jai mažiau vandens (tai nepadėjo!)“.
J. Bidenas tvirtino, kad problema kilo dėl elektros energijos tiekimo sutrikimų – kadangi komunalinių paslaugų bendrovės išjungė elektros tiekimą bijodamos, kad nutrauktos elektros linijos gali sukelti dar daugiau gaisrų – ir dėl to neveikė vandens siurbliai.
Jis paragino Baltųjų rūmų susitikime dalyvavusius pareigūnus teikti kuo daugiau informacijos.
„Krizės metu gandai ir baimė plinta labai greitai, – sakė jis. – Tai leidžia daugybei neinformuotų žmonių svaidytis kaltinimais, kad vietos pareigūnams niekas nerūpi.“
J. Bidenas taip pat sakė, kad Los Andželo gaisrai parodė, jog „klimato kaita yra reali“ – D. Trumpui grasinant, kad grįžęs į Baltuosius rūmus jis nutrauks JAV pastangas kovoti su visuotiniu atšilimu.
Viename iš ankstesnių savo „Truth Social įrašų“ D. Trumpas apkaltino J. Bideną, kad šis nukreipia pinigus ne Federalinei nepaprastųjų situacijų valdymo agentūrai (FEMA), o „žaliųjų naujųjų sukčių“ klimato politikai.
J. Bidenas ne kartą neigė atėmęs lėšas iš FEMA, taip pat ir po spalio mėnesį JAV nusiaubusių uraganų, kai D. Trumpas pareiškė, kad vietoj to jis pinigus siunčia migrantams.
Trečiadienį interviu CNN gubernatorius G. Newsomas atmetė D. Trumpo teiginius, sakydamas: „Žmonės tiesiog bėga... Šis ponas norėjo tai politizuoti“.
Sąmokslo teorijos ėmė plisti beveik taip pat greitai, kaip ir patys gaisrai, o socialiniuose tinkluose pasipylė neįrodytų teiginių apie gaisrų gesinimo įrangą, siunčiamą į Ukrainą, ir gaisrų gesinimo darbuotojų trūkumą dėl įvairovės reikalų.
Turtingiausias pasaulio žmogus Elonas Muskas, pagrindinis D. Trumpo sąjungininkas, savo socialiniame tinkle „X“ ėmėsi propaguoti ne vieną tokią sąmokslo teoriją.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!