D. Trumpas pirmadienį pareiškė, kad buvo informuotas apie incidentą. Jis amerikiečių žurnalistams nurodė, kad trys kariai rasti negyvi, ketvirto ieškoma, tačiau leido suprasti, kad ir jis tikriausiai yra žuvęs, nors kūnas dar nerastas.
„Tai buvo labai sunki mašina, ji kėlė sunkiausią įrangą“, – sako D. Trumpas.
Anot jo, mašinos svoris lėmė tai, kad mašina grimzdo į pelkės dugną.
„Buvo naktis, buvo labai šaltas oras, ledas, daug ledo. Ji galėjo paslysti. Tai didžiulio svorio mašina. Jie tikriausiai paslydo ir vertėsi. Trys yra mirę, vienas laikomas dingusiu“, – pirmadienį Ovaliajame kabinete žurnalistams teigė D. Trumpas.
Lietuva oficialiai neskelbė, kad nelaimės dieną vietoje būtų buvę ledo. Viešai prieinamuose archyvuose internete rašoma, kad Pabradėje nelaimės dieną temperatūra buvo teigiama.

Ketvirtas dingęs JAV karys dar nerastas
Pabradės poligone naktį buvo tęsiama ketvirtojo dingusio amerikiečių kario paieška.
Krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė LRT radijui antradienio rytą patvirtino, jog karys dar nerastas, paieškos bus tęsiamos, kol jis bus rastas.
Pirmadienio vakarą gynybos štabo viršininkas, generolas leitenantas Remigijus Baltrėnas sakė, jog darbai buvo vykdomi su narais, sonarais, dronais. Darbai bus tęsiami iki antradienio ryto ir tuomet bus svarstomi tolimesni operacijos žingsniai.
R. Baltrėnas sako, kad ieškomas ketvirtas amerikiečių karys galėjo būti išstumtas iš šarvuočio vandens jėgos.
„Labai sudėtinga detaliai apie tai kalbėt. Bet turbūt vandens ir purvo jėga, su kuria nėrė šarvuotis į vandenį, galėjo tiesiog per spaudimą išmest karį iš pačios mašinos“, – kalbėjo R. Baltrėnas.

Jo teigimu, šiuo metu operacija tapo dar sudėtingesnė. Ją apsunkina tai, kad narai negali nerti į vandenį dėl vis dar per didelio purvo kiekio.
„Darbas iš tikrųjų yra labai sunkus. Vanduo ar purvas... Yra labai sudėtinga, ten praktiškai nieko nesimato“, – pažymėjo gynybos štabo viršininkas.
Pasak R. Baltrėno, nors ir lieka neaišku, kokiame gylyje gali būti nuskendęs ketvirtasis karys, jo paieška vykdoma plote, kuriame buvo rastas šarvuotis.
„Pats žmogus pagal dydį yra mažesnis, bet mes lokalizavome pagal tai, kur buvo tankas. Ir paieška prasidėjo būtent tame plote ir mes nuo jos plečiamės į šoną. Labai metodiškai narai pasiskirstė plotą į tam tikrus kvadratus ir metodiškai su tuo dirba“, – nurodė R. Baltrėnas.
ELTA primena, kad praėjusį antradienį buvo gautas pranešimas apie pratybų metu dingusius JAV karius ir vikšrinę transporto priemonę Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje. Netrukus buvo pradėta paieškos bei gelbėjimo operacija. Jai vadovauja kariuomenė, papildomai pasitelkti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) ir kitų institucijų pajėgumai. Aktyvuoti Karinių oro pajėgų bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) sraigtasparniai.
Trečiadienio popietę JAV kariuomenė patvirtino, jog rasta pelkėje panirusi vikšrinė mašina M88 „Hercules“.
JAV ambasada skelbia, kad dingusieji kariai yra iš 1-osios brigados, 3-osios pėstininkų divizijos.
Pirmadienio naktį Pabradėje iš pelkės pavyko ištraukti nuskendusį JAV kariuomenės šarvuotį. Nors kariuomenė kol kas nekomentuoja, ar buvo rasti karių kūnai, prokuratūra pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!