„Daugelis mūsų sąjungininkų ir draugų gegužės 8 d. švenčia Pergalės dieną, bet būtent mes padarėme daugiau nei bet kuri kita šalis, kad laimėtume Antrąjį pasaulinį karą – nepalyginamai daugiau. Šiandien gegužės 8 d. skelbiu Antrojo pasaulinio karo pergalės diena, o lapkričio 11 d. – Pirmojo pasaulinio karo pergalės diena. Mes laimėjome abu karus, niekas net neprilygo mums jėga, drąsa ir karine meistriškumu, bet mes nešvenčiame nieko – nes neturime lyderių, kurie mokėtų tai daryti! Atėjo laikas vėl pradėti švęsti mūsų pergales!“ – rašė JAV prezidentas „Truth Social“.
Trumpas įžengė į Putino istorinių interpretacijų zoną
Tokiu būdu JAV prezidentas „įžengė“ į V. Putino itin vertinamą Antrojo pasaulinio karo istorijos vertinimo zoną. Kremliaus propaganda itin akcentuoja Rusijos indėlį Antrojo pasaulinio karo baigčiai ir bando priskirti sau visus laurus dėl pergalės jame.
„Todėl maniau, kad mano pareiga yra parašyti straipsnį apie Antrąjį pasaulinį ir Didįjį Tėvynės karą. Ne kartą aptariau šią idėją pokalbiuose su pasaulio lyderiais ir sulaukiau jų supratimo. Praėjusių metų pabaigoje, NVS šalių vadovų susitikime, visi buvome vieningi: svarbu perduoti ateities kartoms atmintį apie tai, kad pergalė prieš nacizmą buvo pasiekta visų pirma sovietų tautos, kad šioje herojiškoje kovoje – fronte ir užnugaryje, petys į petį – stovėjo visų Sovietų Sąjungos respublikų atstovai“, – rašė savo 2020-ųjų „straipsnyje apie Antrąjį pasaulinį karą“, kurį kritikavo daugelis istorikų, V. Putinas.
Vėliau Rusijos vadovybė ir propaganda dar ne sykį akcentavo „svarbiausią sovietų indėlį į pergalę Antrajame pasauliniame kare“, o nesutinkančius su šia nuomone kaltino „bandymais perrašyti istoriją ir atgaivinti nacizmą“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!