Penkiolikmetį translytį paauglį policijos pareigūnai išvežė iš tėvų namų – maždaug prieš metus internete jis domėjosi savižudybe. Australijos vaikų teisių teismo teisėjo sprendimu tėvams globa atimta spalio mėnesį, siekiant apsaugoti paauglį nuo savęs žalojimo.
Tėvai nesupranta
Prieš maždaug dešimtmetį į Australiją gyventi persikraustę tėvai sako, kad liūdi praradę savo vaiką, o teisėsauga su jais elgiasi nesąžiningai.
„Pareigūnai sako, kad mes jai neleidžiame pakeisti lyties, todėl jai pavojinga grįžti namo, nes mes prieš ją naudojame psichologinį smurtą – jie nori, kad mes duotume sutikimą testosterono terapijai“, – leidiniui „The Weekend Australian“ sakė tėvas.
Mama tuo metu aiškino, kad šeimos giminaičiai ir draugai yra šokiruoti šios situacijos ir „tiesiog negali patikėti, kad Australijoje darosi tokie dalykai“.
Pora teigia žinojusi, kad jų vaikas serga depresija ir kad jam reikia pagalbos, tačiau norėję gauti nepriklausomo psichologo įvertinimą. Jie pageidavo, kad psichologas apsvarstytų visas galimas šios būklės priežastis ir pasiūlytų neinvazinį gydymo būdą.
Mama pasakoja, kad jos vaikas, būdamas 13 m. ir šeimai persikėlus gyventi kitur, neteko draugų. Jam sunkiai vystėsi socialiniai įgūdžiai, jis turėjo sunkumų dėl savo kūno priėmimo, o taip pat sunkiai tvarkėsi su prasidėjusiu lytiniu brendimu.
Pirmas toks atvejis
Kvynslendo universiteto teisės fakulteto dekanas Patrickas Parkinsonas sako manantis, kad toks atvejis, kai tėvai netenka teisų dėl lytinio identiteto klausimų, yra pirmas istorijoje. Vaikų teisių pareigūnai sutiko su tėvų prašymu prieš pradedant bet kokią hormonų terapiją sulaukti dar vieno eksperto nuomonės.
Tėvų advokatai lapkričio 20 d. pateikė apeliacinį skundą dėl teisėjo sprendimo atimti jiems teises. Jų manymu, teisėjas suklydo teigdamas, kad vaiko teisių apsaugos priemonių imtasi ne dėl lytinio sutrikimo ar gydymo būdų, o dėl kitų priežasčių.
Teisėjo sprendimu, labai tikėtina, kad paauglys buvo užgauliojamas žodiniu būdu, dėl „su jo jausmais ir lytinės tapatybės raiška susijusių dalykų“. Tėvai tokias smurto apraiškas neigia.
„Tai kontraversiška, nes skirtingi gydytojai gali pateikti skirtingas diagnozes ir skirtingus gydymo būdus, todėl visiškai priimtina, kad prieš pradedant negrįžtamų pasekmių turintį gydymą tėvai nori gauti antro specialisto nuomonę“, – sakė tėvų advokatas.
Paauglį atstovaujantys teisininkai lapkričio 7 d. pateikė prašymą duoti sutikimą pradėti hormonų terapiją. Preliminarus bylos svarstymas vyks antradienį, Australijos Šeimos reikalų teisme. Tai bus pirmas toks atvejis, kai abu tėvai prieštarauja hormonų terapijai.