Šalyje kiekvienais metais fiksuojama siaubingo lygio oro tarša, o Bankokas ir šiaurinėje šalies dalyje esantis Čiang Majaus miestas pernai ne kartą atsidūrė labiausiai užterštų pasaulio miestų sąraše.
Dėl pramonės įmonių emisijų, automobilių išmetamų dujų ir ūkininkų nuo gruodžio iki balandžio deginamų ražienų oro kokybė kiekvienais metais vis prastėja.
Aplinkos apsaugos ekspertai jau kuris laikas ragina priimti teisės aktus kovoti su oro užterštumu, dėl kurio, sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, pernai į medikus kreipėsi du milijonai žmonių.
„Vyriausybė patvirtino švaraus oro įstatymą“, – antradienį žurnalistams pranešė ministras pirmininkas Srettha Thavisinas.
Jo teigimu, projektas buvo „aptartas su piliečiais ir atitinkamomis agentūromis“.
Vietinė žiniasklaida pranešė, kad įstatymo projekto nagrinėjimas parlamente turėtų prasidėti sausio 11 d., nors iki tampant įstatymu jam dar teks įveikti keletą kliūčių.
Apie naująjį įstatymo projektą paskelbta po to, kai taršos lygius stebinti Tailando geoinformacinių ir kosmoso technologijų kūrimo agentūra pranešė, jog 21 provincijoje fiksuojamas labai aukštas PM2.5 dalelių lygis – šios dalelės yra tokios mažos, kad gali patekti į kraujotakos sistemą.
S. Thavisino vyriausybei pernai pradėjus darbą, naujasis premjeras pažadėjo imtis veiksmų šiai problemai išspręsti.
Šią savaitę jis planuoja lankytis Čiang Majuje, kur aptars šį klausimą.