Šeima atvyko į oro uostą, užsiregistravo skrydžiui, praėjo saugumo patikrą ir galiausiai priėjo prie savo vartų. Kai šeima priėjo prie stalo nuskaityti bilietų ir patikrinti pasų, „Ryanair“ darbuotojas vaikinui pasakė, kad jo pasas sugadintas ir į lėktuvą jis nebuvo įleistas, skelbia portalas „Business Insider“.
Dėl nedidelio plyšimo pase 19-metis negalėjo skristi
Pirmajame paso puslapyje, greta pateiktos Jake nuotraukos ir asmeninės informacijos, prie paso įrišimo vietos buvo nedidelis įplyšimas.
Jake Burton pasas buvo išduotas 2022 m. spalio mėn. ir šeima teigė, kad įplyšimo nepastebėjo. Vaikinas neseniai naudojo pasą kaip pagrindinį asmens tapatybės dokumentą, tad šeima mano, kad pasas įplyšti galėjo tada, kai buvo pavogta jo piniginė su joje esančiais dokumentais.
Oro linijų bendrovė teigia pasielgusi teisingai
Portalas „Business Insider“ oro linijų bendrovės interneto svetainėje nerado jokios informacijos apie sugadintus pasus, tačiau „Ryanair“ atstovas pasakė, kad trūko ir viršutinio paso kampo. Pareiškime buvo nurodyta, kad „šiam 19 metų suaugusiam keleiviui East Midlandso oro uosto vartų agentas teisingai atsisakė leisti keliauti šiuo skrydžiu iš East Midlandso į Alikantę (gruodžio 28 d.), nes keleivio pasas buvo sugadintas ir todėl negaliojo kelionei“.
Tačiau Jungtinės Karalystės vyriausybė teigia, kad sugadintu laikomas „pasas, kurio klientas dėl jo būklės negali naudoti kaip asmens tapatybę patvirtinančio dokumento“. Tai gali būti atsilupęs laminatas, atsiskyrę puslapiai, „kai priekinis, galinis ar asmeninių duomenų puslapis yra nupjautas“ arba tokie pažeidimai kaip įplėšimai, įtrūkimai ar įkandimo žymės, teigiama svetainėje.
Tėvai be sūnaus skristi atsisakė
Jake tėvai vis dar galėjo įlipti į lėktuvą. Rachael pasakojo, kad sūnus paskatino juos vykti į aštuonių dienų kelionę be jo.
„Nebuvo jokios galimybės šioje planetoje. Aš tiesiog negalėjau to padaryti, – sakė ji. – Aš nebūčiau galėjusi mėgautis“.
Šeima nusprendė ieškoti kitų atostogų galimybių. Rachael pasakojo, kad „Ryanair“ darbuotoja jai pasakė, jog kitos oro linijos galbūt norės priimti pasą. Šeima nuvyko į kitos pigių skrydžių bendrovės skyrių ir jiems buvo pasakyta, kad paso įtrūkimas yra mažas ir keliauti galima. „Jie iš karto priėmė pasą ir pasakė, kad bandys mus įkelti į kitą skrydį, – sakė ji. – Deja, jokio kito skrydžio nebuvo“.
Pasienio pareigūnė problemos neįžvelgė
Namo išvykusi šeima pirmiausiai turėjo pravažiuoti pasienio kontrolę. Ten, pasak Rachael, pasienio kontrolės pareigūnė taip pat manė, kad pasas atrodo gerai. „Jos tikslūs žodžiai buvo tokie: „Man jūsų labai gaila, nes manau, kad šie pasai yra tvarkingi“, – pasakojo Rachael. – Tai, kad kiti žmonės sako: „Šis pasas atrodo gerai“, – štai kas nuvilia“, – apmaudo neslėpė moteris.
Nuostoliai ir prarastos atostogos
Užuot praleidę Naujųjų metų naktį Ispanijoje, jie galiausiai ramiai praleido naktį namuose Anglijoje. Rachael sakė, kad iš viso dėl skrydžių ir transporto į oro uostą ir iš jo šeima neteko apie 1 560 JAV dolerių (apie 1430 eurų).
Rachael ragina kitus prieš kelionę dar kartą patikrinti savo pasus ir vengti juos naudoti kaip kasdienius asmens tapatybės dokumentus. Šeima sakė, kad būsimoms kelionėms jie įsigis pasų dėklus. „Dabar mes sūnui nupirksime naują pasą ir jis bus užrakintas gražioje spintoje“, – kalbėjo moteris.
Tai jau ne pirmas kartas, kai dėl sugadinto paso asmenį atsisakoma įlaipinti į lėktuvą. Gruodžio mėnesį vienai porai teko atšaukti medaus mėnesį Turkijoje po to, kai „Turkish Airlines“ uždraudė vyrui skristi su pasu, kuris buvo sulietas vandeniu, anksčiau pranešė „Business Insider“.