Lyginant su praėjusiu trijų mėnesiu laikotarpiu, bendrasis vidaus produktas nuo spalio iki gruodžio pakilo vos 0,1 proc., pranešė vyriausybės kanceliarija.
Tuo tarpu pirmiau buvo prognozuota, kad trečiuoju ketvirčiu 0,8 proc. susitraukęs BVP turėtų sumažėti 0,1 proc.
Techninė recesija paprastai fiksuojama, kai BVP krenta du ketvirčius iš eilės.
Tačiau, naujienų agentūros „Bloomberg News“ atliktos apklausos duomenimis, šie rezultatai vis tiek nesiekė ekonomistų prognozuoto 0,3 proc. ketvirčio augimo.
Tokį pokytį lėmė 2,0 proc. išaugusios įmonių investicijos, nors pirmiau buvo prognozuota, kad jos turėtų susitraukti 0,1 proc.
Tačiau vartojimo apimtys tiek Japonijos privačiame, tiek valdžios sektoriuje sumažėjo labiau nei tikėtasi.
Ši naujausia ataskaita buvo „tikrai niekuo neypatinga“, pasakė agentūros „Moody‘s“ vyriausiasis ekonomistas Stefanas Angrickas.
„Verslo investicijų rezultatai buvo prastesni nei pernai. Vartotojų išlaidos mažėjo trečią ketvirtį iš eilės. O gamybos apimtys vis dar buvo mažesnės nei antruoju 2023 m. ketvirčiu“, – kalbėjo jis.
„Apskritai Japonijos ekonomikai sekasi nekaip“, – sakė jis.
Naujausi duomenys pasirodė tuo metu, kai rinkoje svarstoma, kad Japonijos bankas gali pagaliau atšaukti savo neigiamų palūkanų politiką.
Tai gali nutikti jau kovo 19 d. įvyksiančiame centrinio banko posėdyje.
Japonija ne vieną dešimtmetį kovoja su vangiu ekonomikos augimu ir defliacija, tačiau ekonomistai teigia vis dažniau matantys ženklų, kad kainų augimo tempai yra pakankami tam, kad Japonijos bankas normalizuotų savo poziciją.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!