O. Karač sako, kad į tarybą praėjusių metų pabaigoje buvo pakviesta, nes be jos vadovaujamos organizacijos taryba buvo ne pilnos sudėties.
„Mane pakvietė į koordinacinę tarybą pakvietė dėl to, kad mūsų organizacija įtakinga, dirbame su baltarusiais ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Jau ir anksčiau buvo kalbama, kad taryba be mūsų organizacijos nėra visos sudėties“, – LNK žinioms sakė O. Karač.
Pernai rugpjūtį Migracijos departamentas nusprendė nesuteikti O. Karač prieglobsčio, nes Valstybės saugumo departamento (VSD) teigimu, jos gyvenimas Lietuvoje kelia grėsmę nacionaliniam saugumui dėl ryšių su Rusijos žvalgyba.
Visgi tuo pačiu Migracijos departamento sprendimu organizacijos „Mūsų namai“ vadovei suteiktas laikinas leidimas gyventi Lietuvoje humanitariniu pagrindu.
Leidimus gyventi Lietuvoje O. Karač gauna nuo 2014 metų, o prieglobsčio pasiprašė pernai. „Mūsų namai“ skelbia teikiantys baltarusiams humanitarinę, psichologinę ir kitokią pagalbą tiek jų tėvynėje, tiek Lietuvoje, vykdantys žmogaus teisių pažeidimų stebėseną.
Šią organizaciją Minskas 2022 metais paskelbė ekstremistine, o 2021 metais Baltarusijos KGB O. Karač įtraukė į teroristų sąrašą.
Baltarusijos opozicijos Koordinavimo taryba įkurta po 2020 metų šalies prezidento rinkimų, organizacija vienija baltarusius kovai už demokratiją savo šalyje.
Viena iš jos įkūrėjų yra Sviatlana Cichanouskaja, kuri, kaip teigia opozicija, 2020-ųjų rinkimuose surinko didesnę dalį balsų, tačiau paskelbus, kad juos vėl laimėjo nuo 1994 metų šaliai vadovaujantis autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka, šalyje kilo masiniai protestai, tūkstančiai žmonių buvo sulaikyti, dalis jų ilgam įkalinti.