„Gal tai skamba kaip paradoksas, bet karinė parama Ukrainai yra greičiausias kelias į taiką. Žinome, kad dauguma karų baigiasi prie derybų stalo. Tačiau žinome: tai, ką Ukraina gali pasiekti per šias derybas, neatsiejamai priklauso nuo karinės padėties. Taigi, jei norime derybomis pasiekti taikų sprendimą, kuris užtikrintų Ukrainos, kaip nepriklausomos demokratinės valstybės, pergalę, geriausias būdas tai padaryti – suteikti Ukrainai karinę paramą. Tai būdas įtikinti prezidentą Putiną, kad jis nepasieks savo tikslų įgyti Ukrainos kontrolę“, – sakė J. Stoltenbergas.
NATO generalinis sekretorius nepateikė tiesioginio atsakymo į žurnalistų klausimą, ar NATO sąjungininkai nori tiekti Ukrainai vidutinio nuotolio raketas ir tankus, tačiau pažymėjo, kad NATO sąjungininkai jau tiekia Ukrainai tolimojo nuotolio ginklų sistemas, tokias kaip HIMARS sistemos ir ilgojo nuotolio artilerijos sistemas, taip pat nepilotuojamus dronus ir šarvuotus automobilius. Todėl dialogas tarp Ukrainos ir Aljanso sąjungininkų dėl įvairių ginklų sistemų tiekimo tęsiasi.
„Žinoma, raginau sąjungininkus daryti daugiau. Tai atitinka visus mūsų interesus saugumo srityje – užtikrinti, kad Ukraina laimėtų, o ne Putinas. Tačiau tai klausimas ne tik apie ginklų gausą. Turbūt dar svarbiau, kad amunicijos užtektų jau atvežtoms sistemoms. Amunicijos ir atsarginių dalių poreikis yra didžiulis“, – pridūrė J. Stoltenbergas.