Pranešimas paskelbtas kitą dieną po to, kai Seulo kariuomenė nurodė užfiksavusi, jog Pchenjanas paleido dvi vidutinio nuotolio balistines raketas – tai naujausias Šiaurės Korėjos įvykdytas ginklų bandymas precedento neturinčiame maratone.
Analitikai teigia, kad tokio palydovo sukūrimas suteiktų Šiaurės Korėjai priedangą išbandyti uždraustas tarpžemynines balistines raketas (ICBM), nes didelė dalis jų technologijų sutampa.
Paleidimas buvo „svarbus baigiamasis žvalgybinio palydovo kūrimo etapas“, Šiaurės Korėjos nacionalinės aviacijos ir kosmoso plėtros administracijos (NADA) atstovą spaudai citavo oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra.
Iš „Sohae“ palydovų paleidimo centro Tongčang-ri vietovėje sekmadienį atliktas bandymas patvirtino „svarbius techninius rodiklius“, įskaitant kameros veikimą kosmose ir ryšio įrenginių duomenų apdorojimo bei perdavimo galimybes.
Valstybinė žiniasklaida taip pat teigė, kad transporto priemonė, gabenusi bandomąjį palydovą, kuriame buvo kameros, vaizdo siųstuvai ir imtuvai, valdymo prietaisai ir baterijos, pasiekė 500 kilometrų aukštį, kai buvo paleista dideliu kampu.
„NADA teigė, kad tai yra svarbus laimėjimas, perėjus galutinį žvalgybinio palydovo paleidimo procesą“, – sakė atstovas spaudai ir pridūrė, kad pasirengimas bus baigtas iki balandžio mėnesio.
Šiaurės Korėjos valdančiosios Korėjos darbo partijos oficialus laikraštis „Rodong Sinmun“ išspausdino dvi nespalvotas nuotraukas, kuriose, regis, iš kosmoso matoma Pietų Korėja.
Karinio žvalgybinio palydovo kūrimas buvo vienas iš svarbiausių Pchenjano gynybos projektų, kuriuos praėjusiais metais įvardijo Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas.
Anksčiau šiais metais Pchenjanas atliko du paleidimus, teigdamas, kad bando žvalgybinio palydovo komponentus, o Jungtinės Valstijos ir Pietų Korėja teigė, kad tai greičiausiai bus susiję su naujos tarpžemyninės balistinės raketos „Hwasong-17“ komponentais.
Branduolinė valstybė
Ketvirtadienį „Sohae“ palydovų paleidimo centre Pchenjanas išbandė „didelės varomosios jėgos kietojo kuro variklį“, kuris, analitikų teigimu, leistų greičiau ir mobiliau paleisti balistines raketas.
Visos žinomos Pchenjano tarpžemyninės balistinės raketos yra skystojo kuro, o kietojo kuro tarpžemyninės balistinės raketos, kurias galima paleisti iš sausumos arba povandeninių laivų, yra įtrauktos į pernai paskelbtą Kim Jong Uno pageidavimų sąrašą.
Kim Jong Unas, kuris po 2019 metais žlugusių derybų dėl branduolinių ginklų dvigubai sustiprino savo uždraustų ginklų programas, šiais metais pareiškė, kad nori, jos Šiaurės Korėja turėtų galingiausias pasaulyje branduolines pajėgas, ir paskelbė savo šalį „negrįžtama“ branduoline valstybe.
Vašingtonas ir Seulas jau kelis mėnesius įspėja, kad Šiaurės Korėja galbūt rengiasi atlikti septintąjį savo branduolinį bandymą.
Šiaurės Korėjai nuo 2006 metų taikomos įvairios Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos sankcijos dėl jos branduolinės ir raketinės veiklos.