Tuo metu Irpinės miesto meras Oleksandras Markušinas, duodamas interviu žiniasklaidai, įvardijo pasibaisėtiną okupantų elgesį.
Pasak jo, Rusijos kariuomenė pradėjo šaudyti į moteris ir mergaites, o vėliau jas pervažiavo tankais.
In #Irpen, the occupiers shot women and girls and then drove tanks over them
— NEXTA (@nexta_tv) April 3, 2022
The mayor of the city, Oleksandr Markushin, said this in an interview pic.twitter.com/PGmcyzQYdV
Rusijos pajėgos vykdo „genocidą“ – V. Zelenskis
Rusijos pajėgos Ukrainoje vykdo genocidą, interviu, JAV televizijai CBS sakė Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Tai jis pareiškė praėjus dienai po to, kai Kyjivo priemiestyje Bučoje buvo aptikta masinių ir akivaizdžiai nužudytų civilių gyventojų.
„Tai yra genocidas. Visos tautos ir žmonių naikinimas“, – CBS laidai „Face the Nation“ sakė Ukrainos vadovas, kaip nurodoma televizijos pateiktoje stenogramoje.
„Mes esame Ukrainos piliečiai. Turime daugiau nei 100 tautybių. Kalbama apie visų šių tautybių sunaikinimą ir išnaikinimą“, – pridūrė V. Zelenskis.
Praėjus trims dienoms po invazijos pradžios vasario 24 d., Ukraina pateikė skundą Tarptautiniam Teisingumo Teismui Hagoje, kaltindama Rusiją „genocido veiksmų planavimu“.
V. Zelnskio interviu transliuotas po to, kai visą pasaulį apskriejo vaizdai, kuriuose matomi civilių kūnai, besimėtantys Bučos gatvėse, o Ukrainos pareigūnas pareiškė, kad masinėje kapavietėje ten palaidota 280 kūnų.
„Esame Ukrainos piliečiai ir nenorime būti pajungti Rusijos Federacijos politikos. Dėl šios priežasties esame naikinami, – sakė V. Zelenskis. – Ir tai vyksta XXI a. Europoje. Taigi tai yra visos tautos kankinimas.“
Jungtinė Karalystė: Rusijos išpuoliai prieš civilius turi būti tiriami kaip karo nusikaltimai
Liz Truss pareiškime nurodė, kad vyriausybė mato, jog „vis daugėja pasibaisėtinų veiksmų, kuriuos įsiveržusios pajėgos vykdė tokiuose miestuose kaip Irpinė ir Buča, įrodymų“.
Naujienų agentūros AFP žurnalistai pranešė vienoje Bučos gatvėje šeštadienį matę mažiausiai 20 kūnų. Visi žmonės vilkėjo civilius rūbus.
Trys iš šių žmonių buvo rasti šalia dviračių, o kiti – šalia kulkų suvarpytų ir suknežintų automobilių. Vieno žmogaus rankos buvo balta medžiagos skiaute surištos už nugaros. Vyras buvo nušautas, o šalia jo kūno gulėjo atvertas ukrainietiškas pasas.
Pasak L. Truss, Rusijos pajėgų „beatodairiški išpuoliai prieš nekaltus civilius per neteisėtą ir nepateisinamą Rusijos invaziją į Ukrainą turi būti tiriami kaip karo nusikaltimai“.
„Neleisime Rusijai nuslėpti savo dalyvavimo šiuose žiaurumuose skleidžiant cinišką dezinformaciją“, – pareiškė L. Truss ir pridūrė, kad JK „visapusiškai parems bet kokius Tarptautinio Baudžiamojo Teismo tyrimus“.
Ji taip pat paragino Rusijai paskelbti griežtesnių sankcijų.
Pasak L. Truss, yra labai svarbu, kad tarptautinė bendruomenė „ir toliau teiktų Ukrainai jai taip reikalingą humanitarinę ir karinę pagalbą, ir kad mes griežtintume sankcijas, kad būtų nutrauktas Putino karo mašinos finansavimas“.
Rusijos derybininkas: per anksti rengti aukščiausiojo lygio susitikimą dėl Ukrainos
Rusijos vyriausiasis derybininkas taikos derybose su Ukraina sekmadienį pareiškė, kad dar per anksti rengti aukščiausiojo lygio susitikimą dėl konflikto užbaigimo.
„Ukrainos pusė ėmė elgtis realistiškiau sprendžiant klausimus, susijusius su Ukrainos neutraliu ir nebranduoliniu statusu, tačiau susitarimo projektas dar nėra parengtas pateikti aukščiausiojo lygio susitikimui“, – „Telegram“ platformoje parašė Vladimiras Medinskis.
Jis teigė nepalaikąs Ukrainos derybininkų „optimizmo“ dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio derybų galimybės.
Šeštadienį Ukrainos vyriausiasis derybininkas Davidas Arachamija sakė, kad Maskva „žodžiu“ sutiko su pagrindiniais Ukrainos pasiūlymais, ir tai teikia vilčių, kad derybos dėl karinių veiksmų nutraukimo pasistūmėjo į priekį.
Jis taip pat iškėlė galimybę, kad V. Putinas ir V. Zelenskis galėtų susitikti Turkijoje, tačiau nenurodė, kada tai galėtų įvykti.
Per taikos derybas Ukraina pasiūlė atsisakyti savo siekio įstoti į NATO ir paskelbti oficialų neutralitetą, jei gaus Vakarų šalių saugumo garantijas. Ji taip pat įsipareigotų neleisti šalyje įrengti jokių užsienio šalių karinių bazių.
Taip pat Kyjivas pasiūlė laikinai atidėti klausimą dėl 2014 metais Rusijos aneksuoto Krymo ir dviejų separatistinių teritorijų rytiniame Donbaso regione, kurias Rusija pripažino nepriklausomomis respublikomis.
A. Medinskis teigė, kad Rusijos pozicija dėl Krymo ir Donbaso „nesikeičia“ ir kad derybos bus atnaujintos pirmadienį vaizdo konferenciniu ryšiu.