Reaguodamas į pirmadienio incidentą Seulas paleido įspėjamuosius šūvius ir dislokavo naikintuvus bei kovinius sraigtasparnius, kad numuštų dronus, kurių vienas praskriejo netoli Pietų Korėjos sostinės.
„Vakar į Pietų Korėjos oro erdvę įsiveržė penki bepiločiai orlaiviai, kuriuos mūsų kariuomenė aptiko ir sekė, tačiau atsiprašome, kad nesugebėjome jų numušti“, – teigiama Jungtinio štabų vadų komiteto (JCS) išplatintame pranešime.
Pranešama, kad, nepaisant penkias valandas trukusios paieškos operacijos, visi bepiločiai orlaiviai tikriausiai grįžo į Šiaurės Korėją.
JCS pripažino, kad nors kariuomenė gali neutralizuoti „realią grėsmę keliančius atakos dronus“, jos gebėjimas aptikti mažesnius šnipinėjimo bepiločius orlaivius ir jiems smogti yra ribotas.
„Dėl to nepakankama kariuomenės parengtis sukėlė didelį visuomenės susirūpinimą“, – teigiama pranešime.
Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas (Jun Sukjolas) antradienį vykusiame vyriausybės posėdyje sakė, kad šis incidentas parodė, jog kariuomenei „labai trūksta“ pasirengimo.
Jis taip pat nurodė paspartinti planus įkurti bepiločių orlaivių padalinį, kuris vykdytų svarbiausių Šiaurės Korėjos karinių objektų stebėjimą ir žvalgybos operacijas.
Plane numatyta pasitelkti pažangius radarais nesusekamus („stealth“) bepiločius orlaivius.
Tai buvo pirmas kartas po daugelio metų, kai Šiaurės Korėjos bepiločiai orlaiviai įskrido į Pietų Korėjos oro erdvę, o Pchenjanas neseniai atliko daugybę sankcijas pažeidžiančių ginklų bandymų.