Pasak Seulo, teikti karinę pagalbą gali paskatinti kokia nors didelio masto ataka prieš civilius.
Pietų Korėja daug metų vykdo politiką netiekti ginklų kariaujančioms šalims ir ne kartą sakė, jog tai trukdo siųsti ginklų tiesiogiai Ukrainai.
Seulas remia JAV vadovaujamas sankcijas Maskvai ir siunčia Kyjivui humanitarinės pagalbos, be to, pasirašė svarbių ginklų kontraktų su Lenkija, įskaitant sutartis dėl tankų ir haubicų.
Ketvirtadienį prezidento Yoon Suk-yeolo (Jun Sukjolo) biuras sakė, kad Pietų Korėja negalės tiesiog stovėti ir žiūrėti, jei bus tokio žudymo, kokį tarptautinė bendrija vertins rimtai.
„Tai, kas nutiks toliau, priklauso nuo Rusijos“, – žurnalistams sakė vienas prezidentūros pareigūnas, nesutikęs skelbti savo pavardės.
Pasak jo, Pietų Korėjos politika netiekti ginklų kariaujančioms šalims techniškai yra ne įstatymas, o tik savanoriškas įsipareigojimas.
„Jei nebus masinių civilių žūčių, mūsų dabartinė pozicija išliks“, – pridūrė pareigūnas.
Yoon Suk-yeolas šią savaitę žiniasklaidai sakė, kad „jei susiklostys situacija, kuriai tarptautinė bendruomenė negali pritarti, pavyzdžiui, bet koks plataus masto išpuolis prieš civilius gyventojus... mums gali būti sunku atsisakyti teikti daugiau nei tik humanitarinę ar finansinę paramą“.
Dėl to Maskva trečiadienį įspėjo Seulą ir sakė, kad ginklų tiekimo pradžia reikštų netiesioginį dalyvavimą kare.
Pietų Korėja yra svarbi JAV sąjungininkė ir didelė artilerijos sviedinių gamintoja.
Viename iš neseniai nutekintų JAV žvalgybos dokumentų sakoma, kad Pietų Korėjos saugumo pareigūnai susiduria su dilema: laikytis esamos politikos ar paisyti Vakarų raginimų tiekti ginklų Ukrainai.
Vienas Pietų Korėjos pareigūnas pasiūlė eksportuoti šaudmenis į Lenkiją ir taip apeiti esamą politiką, rodo dokumentas.
Yoon Suk-yeolas kitą savaitę su valstybiniu vizitu lankysis Jungtinėse Valstijose.