Ši diena, kurią 2013 metais inicijavo Sakartvelo Stačiatikių Bažnyčia, taip pat buvo minima daugiau kaip 20 kitų miestų.
Liberalios grupės skundėsi, kad ši diena sutampa su Tarptautine kovos su homofobija, transfobija ir bifobija diena.
Tarp žygiavusiųjų Tbilisyje buvo ir ministras pirmininkas Iraklis Kobachidzė bei parlamento pirmininkas Šalva Papuašvilis. Eitynės baigėsi prie sostinės Trejybės katedros, kur I. Kobachidzė gyrė renginį už „šalies tapatybės, kalbos ir tikėjimo apsaugą“.
Kovo mėnesį valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ pateikė įstatymo projektą, kuriuo ribojamos LGBTQ teisės. Jei įstatymas bus priimtas, juo bus draudžiama keisti lytį, įsivaikinti tos pačios lyties poroms ir rengti susibūrimus, kurie galėtų būti laikomi propaguojančiais tos pačios lyties asmenų santykius.
„Sakartvelo svajonė“ taip pat prastūmė įstatymo projektą, kuriuo reikalaujama, kad naujienų žiniasklaida ir nevyriausybinės organizacijos būtų registruojamos kaip "užsienio įtakos agentai", jei daugiau kaip 20 proc. savo biudžeto gauna iš užsienio. Dėl šio įstatymo projekto Tbilisyje šį mėnesį prasidėjo masiniai protestai. Oponentai jį vadina „rusišku įstatymu“, nes jis primena Rusijoje galiojančias taisykles.
Prezidentė Salomė Zurabišvili sako, kad vetuos šią priemonę, kuri, pasak oponentų, trukdys Sakartvelui siekti narystės Europos Sąjungoje, tačiau jos šalininkai turi pakankamai vietų parlamente, kad galėtų atmesti veto.
Sakartvele tvyro didelė įtampa dėl netradicinių seksualinių papročių. Praėjusiais metais šimtai gėjų teisių priešininkų įsiveržė į vieno planuoto Tbilisio „Pride“ savaitės renginio vietą, tad organizatoriai buvo priversti renginį atšaukti.