Ši Kaukazo valstybė į suirutę paniro po spalio 26 d. vykusių ginčytinų rinkimų, kurių laimėtoja pasiskelbė valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“.
Partijos kritikai ją kaltina dėl šliaužiančio autoritarizmo ir siekio pakeisti šalies politinę raidą vėl suartinant ją su Rusija.
Tūkstančiai tam besipriešinančių ir už ES narystę pasisakančių kartvelų penktadienį rinkosi į mitingą po to, kai premjeras Iraklis Kobachidzė paskelbė laimėjęs „kovą“ prieš opoziciją.
Anksčiau dešimtys tūkstančių žmonių patraukė į gatves po rinkimų protestuoti prieš jų galimą klastojimą.
Demonstracijos atsinaujino, kai premjeras praėjusią savaitę paskelbė, kad Sakartvelas nesiderės dėl narystės ES iki 2028 m. pabaigos.
Policija panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas prieš protestuotojus Tbilisyje, kurie pasisako už narystę ES, o šimtai žmonių buvo sulaikyti. Tai sukėlė nepasitenkinimą šalies viduje ir tarptautinį pasmerkimą.
Penktadienį Prancūzija, Vokietija ir Lenkija išplatino bendrą pareiškimą smerkiantį Sakartvelo vyriausybę už neproporcingą jėgos panaudojimą prieš protestuotojus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Tai čia dvigubi standartai, ar čia tokia ES demokratija ?
P.S. Tuoj atsiras protingi, kurie sakys ką tu supranti vatnike, ten jų teismas nupirktas. Tada aš jus nuvilsiu, Gruzijos parlamento rinkimus taip pat pripąžino ir ESBO - Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos.