Primename, kad savaitgalį prie susprogusio Ukrainoje rusų tanko kilo keli smulkūs konfliktai dėl prorusiškai nusiteikusių asmenų sprendimo ant jo padėti gėlių.
Lietuvos policijos teigimu, nežymiai nukentėjo vienas vyras. Vėliau vaizdo įrašą, kuriame matyti bandantys padėti gėles protesto akcijose prieš valdžią nuolat dalyvaujantys prorusiški veikėjai, paviešino ir žymus šalies humoristas Paulius Ambrazevičius. Kilo žodinis konfliktas, tačiau „rusų gėlininkai“ nieko nepešę ilgainiui pasitraukė.
„Euronews“ kalbintas Vilniaus meras Remigijus Šimašius akcentavo, kad absoliuti mažuma gyventojų palaiko Rusijos agresiją Ukrainoje. „Mano manymu, tai absoliuti mažuma. Gal 1-3 proc. lietuvių“, – cituojamas jis.
Naujienų agentūra taip pat pakalbino ir iš Lietuvos pabėgusį, profesoriumi pristatytą Stanislovą Tomą. „Euronews“ jis pristatomas kaip „Lietuvos rusakalbių mažumos atstovas“.
„Karas yra baisus dalykas. Tačiau… Lietuvos valdžia pastūmėjo rusakalbių mažumą atnešti gėlių prie sunaikinto rusų tanko… nes laiko juos priešais“, – kaltę Lietuvos valdžiai dėl įvykių užsienio žiniasklaidai suvertė S. Tomas.
Apie Stanislovą Tomą
Kazachstane gimęs ir advokatu prisistatantis Stanislovas Tomas teigia dirbęs arba studijavęs bent keturiolikoje pasaulio universitetų, įgijęs tris teisės profesoriaus vardus bei ne vienoje šalyje dirbęs advokatu. Tiesa, Lietuvoje S. Tomas advokato licencijos neturi.
Vieni labiausiai paties S. Tomo minimų pasiekimų – atstovavimas Rolandui Paksui Europos žmogaus teisių teisme bei jo esą turimas „genialumo, beprotybės ir naujovės“ genas. S. Tomas teigia kalbantis bent 12 kalbų. S. Tomo teigimu, jis, gyvendamas Andoroje, „pradėjo gaminti moteriškas kelnaites iš mamuto vilnos, o vėliau ir iš Egipto mumijų drabužių“.
Lietuvoje S. Tomas liūdnai pagarsėjo prieš kelerius metus Vilniuje kūju sudaužęs Jono Noreikos-Generolo vėtros.
2016 m. Europos Žmogaus Teisių Teismas S. Tomui visam laikui uždraudė bylose atstovauti ar kitaip padėti pareiškėjams.