Šiuo metu Vakarų valstybės, nors ir apginkluoja Ukrainą, tačiau atsisako perduoti naikintuvus ar ilgojo nuotolio raketas, galinčias smogti gilyn į Rusijos teritoriją.
Visgi Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis užsiminė, kad kai kurie Vakarų šalių lyderiai užsiminė apie galimybę perduoti naikintuvus Kyjivui.
„Ukrainos prezidentas paprašė manęs perduoti „MIG“ [naikintuvus]. Dabar, pateikus oficialų prašymą, derybų procesas [dėl naikintuvų perdavimo] gali būti pradėtas“, – teigė Slovakijos premjeras.
Slovakų premjeras pridūrė, kad derybos vyks tiek tarp abiejų valstybių, tiek su Europos Komisijos atstovais, kadangi tokiu būdu Slovakija gali tikėtis tam tikrų kompensacijų, kuomet yra pristatoma karinė technika.
„Mūsų „MiG“ naikintuvai Ukrainoje gali išgelbėti nekaltų žmonių gyvybes“, – pabrėžė slovakų premjeras.
Tuo metu Slovakijos gynybos ministras Jaroslavas Nadas užsiminė, kad šaliai „MiG-29“ naikintuvai nėra reikalingi, todėl jie gali būti parduodami arba perduoti Ukrainai, o tai padėtų Kyjivui apsisaugoti. Tačiau kol kas galutinis sprendimas nėra priimtas.
Slovakų vyriausybė dar 2018 metais su JAV atstovais susiderėjo dėl F-16 naikintuvų pirkimo, tad naujieji lėktuvai turėtų pakeisti senuosius „MiG-29“.
Tikimasi, kad naujieji F-16 naikintuvai Slovakiją pasieks kitąmet.
Tuo metu JAV prezidento Joe Bideno administracija taip pat išsakė savo poziciją dėl naikintuvų perdavimo Ukrainai. Kaip rašo UNIAN, JAV teigia, kad bet kuri NATO valstybė gali savarankiškai išsiųsti savo naikintuvus Ukrainai.
Jungtinės Karalystės (JK) atstovai savo ruožtu ketina Ukrainai perduoti priešlaivines raketas „Harpoon“. Pastebima, kad tai yra ilgo nuotolio raketos, galinčios taikinį pasiekti už 240 kilometrų, rašo „The Times“.
Be to, svarstoma ir apie oras-žemė raketų perdavimą „Storm Shadow“ – šie ginklai gali suduoti smūgį taikiniams, nutolusiems iki 400 kilometrų.
Paviešintoje publikacijoje pastebima, kad ginklai galėtų leisti atakuoti rusų okupantus, dislokuotus okupuotoje Krymo teritorijoje.