Tai naujausias Rusijos valdžios žingsnis prieš sunkumus išgyvenančią žiniasklaidą, kurios redaktoriai ir žurnalistai skundžiasi augančiu valdžios spaudimu.
Virtinė nepriklausomų žiniasklaidos priemonių, tarp jų garsus naujienų portalas „Meduza“ ir televizija „Dožd“, pranešė, kad sulaukė Rusijos žiniasklaidos reguliavimo institucijos „Roskomnadzor“ reikalavimo ištrinti tam tikrus pranešimus. Neįvykdžius šio reikalavimo žiniasklaidos priemonės gali būti blokuojamos.
Pasak leidinių, „Roskomnadzor“ reikalavimas yra susijęs su A. Navalno atliktais tyrimais apie Rusijos elito, įskaitant Vladimirą Putiną, turtų kilmę.
Praėjusį sausį A. Navalno komanda paskelbė jo žurnalistinį tyrimą apie Juodosios jūros pakrantėje esančius rūmus, kuriuos, autoriaus teigimu, V. Putinui pastatė rusų magnatai. Po filmo pasirodymo jis buvo peržiūrėtas daugiau nei 120 mln. kartų.
Dauguma žiniasklaidos priemonių sakė, kad jos yra įsipareigojusios laikytis reikalavimų ir ištrinti atitinkamą turinį.
„Roskomnadzor“ neatsakė į naujienų agentūros AFP prašymą pakomentuoti šią informaciją.
Artimas A. Navalno bendražygis užsienyje gyvenantis Leonidas Volkovas paragino šalininkus kovoti su „cenzūra“ Rusijoje ir pasidalyti minėtais žurnalistiniais tyrimais internete.
„Roskomnadzor“ reikalauja pakeisti tikrovę, išvalyti internetą ir panaikinti faktus“, – L. Volkovas parašė tviteryje.
Tau naujausias iš daugybės valdžios institucijų žingsnių, kuriais siekiama daryti spaudimą nepriklausomai žiniasklaidai ir žurnalistams Rusijoje.
Dešimtys žiniasklaidos darbuotojų ir nepriklausomų žiniasklaidos priemonių neseniai buvo įtraukti į „užsienio agentų:" sąrašus.
Šis statusas primena sovietmečio terminą „liaudies priešas“ ir suteikiamas asmenims ar grupėms, finansuojamiems iš užsienio ir dalyvaujantiems bet kokioje „politinėje veikloje“.
„Užsienio agentais“ pripažinti subjektai privalo atskleisti finansavimo šaltinius ir atitinkamai žymėti visus savo tekstus, vaizdo įrašus bei įrašus socialinėje žiniasklaidoje.
Pernai A. Navalno įkurtos organizacijos, įskaitant korupciją tyrusį Kovos su korupcija fondą (FBK), buvo pripažintos ekstremistinėmis.
Pats A. Nalvanas buvo suimtas ir įkalintas praėjusį vasarį dėl kaltinimų grobstymu senoje byloje.