„Nekalbėsiu apie tai, kas nutiko, įvairūs tie įvykiai… Tačiau net tai, kad yra kėsinamasi į mūsų teritoriją – tai jau casus belli (lot. formalus pretekstas karui paskelbti, – red. past.), absoliutus, tikras pretekstas karui. Be kvailysčių. Baigėsi speciali karinė operacija! Šiąnakt ji baigėsi! Ir ji baigėsi tuo, kad yra puolama mūsų tėvynė!“ – šaukė televizijos laidoje V. Bortkovas.
Tuo metu O. Skabejeva patikslino, ar jis turi omenyje tai, kas nutiko su kreiseriu „Moskva“, kuris balandžio 14-15 d. naktį buvo pamuštas ukrainiečių ir vėliau nuskendo, į ką rusų režisierius atsakė teigiamai. „Kreiseris „Moskva“ – absoliutus pretekstas karui. Tai mūsų flagmanas! Ir čia jau nėra ką galvoti. Čia reikia atsako. Tačiau kokio? Čia jau reikia galvoti“, – nevilty aiškino V. Bortkovas.
Jis taip pat virkavo, kad „Ukrainoje žūsta mūsų vaikinai“, kurių gyvybės Rusijos propagandai staiga parūpo. Ir nepaisant visų šių gailesčio sau patiems kalbų, laidos svečiai ir toliau aiškino, kad „Rusija nugalės“. „Aš absoliučiai įsitikinęs, kad pergalė bus mūsų. Ji reikalinga, kiek tai bekainuotų. Kitaip… Jau geriau net nekalbėti apie tai, kad bus kitaip. Mūsų vaikinų, kurie gina ir mus su jumis, gyvybės yra gerokai svarbesnės už visas mūsų pergales fronte, kur mes dabar atsidūrėme“, – aiškino jis.
„Stebime pribloškiantį vaizdą, kaip „Šuns širdies“ režisierius virto savo paties filmo antiherojumi, buku ir piktybiniu liumpenu Šarikovu. Šis atvejis, tikėtina, turėtų patekti į pasaulinės kinematografijos istoriją“, – savo „Facebook“ paskyroje pareiškė rusų apžvalgininkas Rustemas Adagamovas.
Ironiška, tačiau net ir paskelbę „Moskva“ nuskandinimą pretekstu karui su Ukraina, Rusijos propagandininkai neišdrįso viešai pripažinti tikrosios Juodosios jūros laivyno flagmano žūties priežasties. Buvo kalbama apie „gaisrą“, „sprogmenų detonavimą“ ir „jūreivių išgelbėjimą“.
Rusija iki šiol nepripažįsta fakto, kad Ukraina nuskandino vieną galingiausių šalies karinių laivų – oficialiai šiuo metu yra „nustatinėjamos aplinkybės“ ir aiškinama, kad „laive kilo gaisras, detonavo amunicija“.
Regioninėje žiniasklaidoje kalbinti buvę jūreiviai, tarnavę šiame laive, taip pat akcentuoja „netyčinio užsirūkymo ne vietoje“ versiją.