„Tačiau ir nematomas nedarbas pas mus taip pat yra. Kalbėta apie 200 tūkst. ar kiek daugiau žmonių, kurie, tikėtina, galės prarasti darbą artimiausią ketvirtį. Apie kiekvieną iš jų mums reikia pagalvoti“, – TASS cituojamas M. Mišustinas.
Jo teigimu, valdžia turi sukurti strategiją, jeigu šalyje kiltų masinis nedarbas. „Čia mes turėtume, tikėtina, surengti eilę pasitarimų, kad pašalintume tas rizikas, padėtume žmonėms rasti darbus ir prisitaikyti prie situacijos, jeigu kažkokia gamykla užsidaro“, – pažymėjo Rusijos premjeras susitikimo su kitais valdžios atstovais metu.
Leidinio „The Bell“ kalbintas „Bloomberg“ ekonomistas Aleksandras Isakovas pareiškė, kad Rusijos ekonomikai siekiant grįžti į 2021-ųjų lygį „prireiks 6-7 metų“.
Jo teigimu, Rusijos BVP šiais metais smuks 3,5-4 proc., o kitais metais jau turėtų šiek tiek atsigauti ir sumažės dar 2 proc. „Ekonomikos dydis 2023-iaisiais sieks apie 88 trln. rublių (1,44 trln. eurų) 2016-ųjų kainomis, tai yra ekonomika 2013-2014 metų. O remiantis šių metų antrojo ketvirčio duomenimis, ekonomika grįžo į 2018-ųjų pabaigą“, – aiškino jis.
„The Bell“ skaičiavimais, 2022-ųjų biudžetas Rusijoje planuojamas su 1,6 trln. rublių deficitu (26,3 mlrd. eurų).