• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Michailas Mišustinas yra itin svarbus Rusijos režimo pareigūnas, itin artimas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui. Kaip ir už ką jam buvo patikėtos tokios pareigos?

Michailas Mišustinas yra itin svarbus Rusijos režimo pareigūnas, itin artimas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui. Kaip ir už ką jam buvo patikėtos tokios pareigos?

REKLAMA

Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis.

Michailas Mišustinas yra Rusijos Vyriausybės ministras pirmininkas nuo 2020 m. sausio 16 d.

Michailas Mišustinas gimė 1966 m. kovo 3 d. Lobnes mieste netoli Maskvos. 1989 m. Maskvos Stankino institute baigė kompiuterinių projektavimo sistemų specialybę, o 1992 m. tame pačiame institute baigė aspirantūrą. Baigęs magistrantūros studijas, Mišustinas pradėjo dirbti laboratorinių bandymų centro direktoriumi, o vėliau vadovavo visuomeninės ne pelno siekiančios organizacijos Tarptautinio kompiuterių klubo (ICC) valdybai.

1998 m. Mišustinas ėjo Rusijos Valstybinės mokesčių tarnybos informacinių sistemų, skirtų apskaitos ir mokesčių mokėjimų gavimo kontrolei, vadovo padėjėjo pareigas. Vėliau jis dirbo Rusijos Federacijos mokesčių ir muitų ministro pavaduotoju, Federalinės kadastro ir nekilnojamojo turto agentūros („Rosnedvižimost“, nuo 2004 m. kovo mėn.) vadovu prie Rusijos ekonominės plėtros ministerijos, Federalinės specialiųjų ekonominių zonų valdymo agentūros vadovu („RosOEZ“, nuo 2006 m. gruodžio mėn.).

REKLAMA
REKLAMA

2008 metais jis savo noru paliko valstybės tarnybą ir vėl pradėjo verslą – šį kartą investicijų srityje. Mišustinas 2 metus dirbo UFG Capital Partners prezidentu ir UFG Asset Management vadovaujančiu partneriu.

REKLAMA

2009 metų vasarį Mišustinas pateko į Rusijos prezidento personalo rezervą, o 2010 metų balandį buvo paskirtas Federalinės mokesčių tarnybos vadovu.

2013 m. Michailas Mišustinas buvo paskirtas Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos Vyriausybės, Mokesčių teisės fakulteto vadovu. 2020 metų sausio 15 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė Michailą Mišustiną į Rusijos Federacijos ministro pirmininko postą, o sausio 16 dieną Valstybės Dūma pritarė Mišustino paskyrimui ministru pirmininku.

REKLAMA
REKLAMA

Nuopelnai Putino režimui

Jis prisidėjo prie korupcijos, pats yra įtariamas neteisėtu praturtėjimu.

Buvęs vyriausiasis Rusijos mokesčių rinkėjas, tapęs ministru pirmininku, buvo įsivėlęs į daugybę korupcijos skandalų. Jis ne kartą buvo kaltinamas sukūręs didelio masto biudžeto lėšų vagystės schemas, prisidengiant PVM grąžinimu – būtent tai tyrė Sergejus Magnickis, kuris už savo veiklą buvo nužudytas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2002 metais Mišustinas pasirūpino dviem Pasaulio banko paskolomis kompiuterinei įrangai įsigyti už 100 ir 160 milijonų JAV dolerių. Remiantis žiniasklaida, Mišustinui pavyko jas sėkmingai pasisavinti. Tuo pat metu jis nusipirko sau prabangų namą Rublevo-Uspenskoje plente su dideliu sporto kompleksu.

Aleksejaus Navalno tyrimo duomenimis, Michailui Mišustinui priklauso 2,8 mlrd. rublių vertės nekilnojamasis turtas. „Kommersant“ duomenimis, Mišustinas investavo savo verslo pajamas į ilgalaikius indėlius, o RBC, remdamasis UFG partnere Polina Gerasimenko, pranešė, kad Mišustinas 2008–2010 m. uždirbo 33,5 mln. Taip pat žinoma, kad išstojęs iš UFG, kai Mišustinas vadovavo Federalinei mokesčių tarnybai, jis vis tiek gaudavo pajamas iš UFG, o tai yra įstatymo pažeidimas.

REKLAMA

Aleksejaus Navalno teigimu, Mišustino žmona Vladlena Mišustina 2018 metais turėjo 48 mln. rublių metines pajamas (skirtingais metais jos pajamos svyravo iki 160 mln. rublių), o oficialiai ji nėra jokios įmonės savininkė. „Projekto“ duomenimis,  informacija apie Mišustino pajamas ir nekilnojamąjį turtą buvo įslaptinta.

Premjero sesuo yra ištekėjusi už Aleksandro Udodovo, kuris yra didelių prekybos centrų („U Rečnoj“, „Atlas“ ir „Termy“ kurortas Krasnodaro apskrityje) savininkas, anksčiau buvo naftos ir dujų bendrovės „Itera“ viceprezidentu. 2020 m. vasario mėn. tapo žinoma, kad „Yandex“ pradėjo šalinti nuorodas apie Udodovą.

Praėjus metams po to, kai Michailas Mišustinas tapo Federalinės mokesčių tarnybos vadovu, buvo atlikta FSB operacija, skirta ištirti 2 milijardų rublių vagystę, prisidengiant PVM grąžinimu. „RBC“ ir „Komersant“ pranešė, kad Udodovas buvo galimas vagystės organizatorius, tyrime daugiausia dėmesio buvo skirta jo ryšiui su Mišustinu. Udodovo kaltės versiją teismas paneigė. Iškart po šio sprendimo Mišustinas kaip dovaną iš Udodovo gavo brangų nekilnojamajį turtą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų