Pasirodo, kad būsimieji kitos šalies rezidentai faktiškai visi dalyvavo mitinguose ar vieno žmogaus mitinguose, palaikančiuose A. Navalną ir jos sekėjus, rašoma „Readovka“.
Egzistuoja begalė schemų, kaip rusams patekti į JAV ir paprašyti ten pilietybės. Pastaruoju metu didelio populiarumo sulaukė galimybė „sudalyvavus Aleksejaus Navalno palaikymo mitinge ar tiesiog palaikant jo politiką“ gauti trokštamą prieglobstį JAV.
Kai kam užtenka to, kad dalyvavo mitinge, o kai kam realiai „pasisekė“ ir asmuo buvo sulaikytas, laikomas tardymo izoliatoriuje ar nuovadoje, rašoma „Readvoka“.
Tiems, kurie nespėjo sudalyvauti A. Navalno komandos organizuotose protesto akcijose, kita schema siūlo „vieno žmogaus piketą“. Jeigu toks asmuo yra sulaikomas, apie jį parašoma žiniasklaidoje – gaunamas valdžios persekiojimo dėl politinių pažiūrų įrodymas ir tai padidina galimybes gauti JAV vizą.
Istorijos sukurti lygioje vietoje nepavyks
Internete jau įsikūrė daug agentūrų, kurios apsiima padėti surinkti reikalingus dokumentus, surinkti persekiojimo įrodymu, pasiruošti interviu su JAV ambasados darbuotojais, kuomet ir pateikiamas verdiktas: meluoja dokumentus pateikęs asmuo ar kalba tiesą.
Persekiojimo įrodymais gali būti asmens sulaikymo faktas, bendravimas su policijos tyrėjais, grasinimai ar įžeidimai.
Už vieno žmogaus istorijos parengimą specializuotos agentūros renka iki 4 tūkst. dolerių. Kai kurios pažymi: negalima išsigalvoti „priespaudoje gyvenančio kovotojo už demokratiją“ istorijos „lygioje vietoje“, tačiau jeigu „bijote gyventi savo gimtojoje šalyje, mes padėsime teisingai surašyti ir įrodyti persekiojimą dėl nesutarimų su dabartine valdžia, religijos, tautybės ar seksualinės orientacijos“.
Pabėgėlio statuso gavimas rusams padeda patekti į Ameriką ir įsikurti ten gerokai paprastesniu būdu. Paraišką pateikęs asmuo turi teisę į medicinos draudimą, 400 dolerių siekiančią pašalpą, o taip pat gauna talonus maistui, pagalbą nuomojantis būstą, teisę į lengvatinį kreditą, nemokamus anglų kalbos kursus, pagalbą įsidarbinant ir nedarbo išmokas.
Vienos iš agentūrų atstovo teigimu, nepaisant tam tikrų tokio metodo grėsmių, kuomet amerikiečiams išsiaiškinus melagystę būtų „visam gyvenimui uždrausta įvažiuoti į šalį“, tai yra dabar populiariausias būdas patekti į JAV Rusijoje.
Rekordinis išvykusiųjų į „tolimąjį užsienį“ rodiklis
Rusija užima trečiąją vietą pasaulyje pagal užsienyje gyvenančius savo šalies piliečius. 2020-aisiais už tėvynės ribų gyveno 10,8 mln. rusų – tai yra 7 proc. visų šalies gyventojų. Per paskutinius 5 metus rusų emigrantų skaičius išaugo 600 tūkst. žmonių.2020-ieji buvo rekordinės emigracijos metai ir dėl koronaviruso taikytų ribojimų, kuomet į kaimynines respublikas suvažiavo Rusijoje dirbę ir šios šalies pilietybę turintys asmenys. Tačiau net 61,4 tūkst. žmonių pernai iš Rusijos išvyko į „tolimąjį užsienį“, o tai yra rekordinis rodiklis per paskutinius 9 metus.
Yra ir kitas įdomus rodiklis – migracijos klausimų užklausų 2020-aisiais skaičius Rusijoje išaugo 16 proc., lyginant su ankstesniais metais. Daugiausiai dėmesio sulaukiančios šalys: Kanada, JAV ir Vokietija.
Ekonomistės Jelenos Jegorovos teigimu, to priežastys yra darbo netekimas, mažėjantis pragyvenimo lygis, rašoma „Secretmag“.