Praėjusią savaitę ES pripažintos remiančia terorizmą Rusijos politiko teigimu, Rusija „išsiųs kaimyninę valstybę į XVIII a.“ P. Tolstojus neslėpė, kad siekiama sunaikinti visą Ukrainos civilinę infrastruktūrą.
Kalbėdamas tiesioginiame eteryje Kremliaus atstovas pareiškė, kad „Rusija jau kariavo su Europa dukart ir vieną kartą nužygiavo iki Paryžiaus, o kitą – iki Berlyno“.
„Nepamirškite, kad Rusija – didžiausia šalis, ir mes dukart kariavome su Europa. Pirmąjį (karą) Rusiją užbaigė Paryžiuje, o antrąjį – Berlyne. Todėl, kai aš sakiau, kad mūsų tikslas spec. operacijos metu yra Kyjivas, aš dar kuklinausi. Jūs, europiečiai, susimokėsite už Ukrainos palaikymą savo ekonomikomis, dušais kartą per savaitę – „Putino pykčiui“, infliacija, dujų ir elektros kaina“, – aiškino rusų politikas.
Kremliaus atstovo teigimu, tai ne Rusija užpuolė Ukrainą šių metų vasario 24-ąją, o „plačiąja prasme“ Vakarai pradėjo karą prieš Rusiją. „Ukraina – tik mūšio laukas“, – aiškino jis.
„Mes nužygiuosime iki Kyjivo, mes nužygiuosime iki sienos su Lenkija ir pakviesime visus ten“, – dėstė Rusijos politikas.
Rusijos puolimas Ukrainoje
Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Pusiau oficialiai pripažįstama, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl to, kad Ukrainos žmonės pasirinko kelią į Vakarus. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia karine operacija“. Karo metu dažnai keitęs savo reikalavimus Kremlius šiuo metu nori, kad Ukraina atsisakytų savo rytinių teritorijų ir jau anksčiau okupuoto Krymo bei reikalauja neutralaus karinio statuso. Faktiškai reikalaujama Ukrainos kapituliacijos ir perėjimo į Rusijos įtaką.
Rusija jau beveik pusmetį bombarduoja Ukrainos karinius ir civilių objektus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, o didžiosios įmonės stabdo bendradarbiavimą su Rusija.
Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Beatodairiško Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir keli kiti Rytų Ukrainos miestai.
Rugsėjį Rusijos karinės pajėgos patyrė ryškių pralaimėjimų Charkivo srityje, ukrainiečiai atsiėmė didžiules savo šalies teritorijas šalies šiaurės rytuose, įskaitant Chersoną. Rusija tuo metu pakeitė taktiką ir pradėjo atakas prieš Ukrainos civilinės infrastruktūros objektus, dėl ko dalyje Ukrainoje iš dalies neveikia elektros tiekimas ar vandentiekis.