Žurnalisto Ivano Golunovo areštas 2019 metų birželį pagal sufabrikuotus kaltinimus narkotikų platinimu išprovokavo didelę teisių aktyvistų ir Kremliaus kritikų vadovaujamą jo palaikymo kampaniją, visuomenės pasipiktinimą ir beprecedentį solidarumą, reikalaujant žurnalisto paleidimo.
Jo rėmėjai ir darbdavys – nepriklausomo naujienų portalas „Meduza“ – pareiškė, kad narkotikai I Golunovui buvo pakišti keršijant už jo darbą.
Po kelių dienų precedento neturinčios žurnalisto palaikymo kampanijos 38 metų I. Golunovas buvo paleistas, o penki jį suėmę policijos pareigūnai buvo atleisti ir 2020 metų sausį suimti.
Vieno iš kaltinamųjų advokatas naujienų agentūrai „Interfax“ antradienį sakė, kad prokuroras prašo 16 metų laisvės atėmimo bausmės Igoriui Liachovecui, kuris, pasak tyrėjų, vadovo visai operacijai.
Advokatas pridūrė, kad prokurorai taip pat prašo 12 metų bausmės pataisos kolonijoje trims I. Liachoveco pavaldiniams, drauge su savo viršininku nepripažinusiems savo kaltės.
Penktam kaltinamajam, kuris prisipažino dėl šio nusikaltimo, gresia septynerių metų įkalinimo bausmė.
Tyrėjai apkaltino buvusius pareigūnus klastojus įrodymų rinkimo operacijų rezultatus ir neteisėtu narkotikų pirkimu, laikymu bei gabenimu.
Prokuroras taip pat reikalauja sumokėti I. Golunovui 5 mln. rublių (55 tūkst. eurų) kompensaciją, pranešė valstybinė naujienų agentūra TASS.
Už uždarų durų Maskvoje vykęs teismas išklausė baigiamųjų pareiškimų, sakė I. Golunovo advokatas Sergejus Badamšinas. Jis pridūrė, kad kitas teismo posėdis numatytas ketvirtadienį.
I. Golunovas garsėjo savo tiriamosios žurnalistikos straipsniais apie galios struktūras Rusijoje, taip pat neskaidrų ritualinių paslaugų verslą ir korupciją Maskvos merijoje.
Per du dešimtmečius valdžioje prezidentas Vladimiras Putinas nutildė daugumą savo kritikų. Siaurėjantis ratas nepriklausomos žiniasklaidos priemonių sako patiriantis vis didesnį valstybės spaudimą.
Rusijos teisingumo ministerija penktadienį nepriklausomą naujienų portalą „Meduza“, kur dirbo I. Golunovas, įtraukė į „užsienio agentų“ sąrašą.
Tai reiškia, kad portalui gresia didelės baudos, jeigu jis nenurodys savo finansavimo šaltinių arba nežymės visų savo publikacijų atitinkama „užsienio agento“ etikete.