• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija uždaro Lenkijos konsulinę įstaigą Smolenske

Rusija penktadienį pranešė, kad uždaro Lenkijos konsulinę įstaigą vakariniame Smolensko mieste.

Rusija penktadienį pranešė, kad uždaro Lenkijos konsulinę įstaigą vakariniame Smolensko mieste.

REKLAMA

Rusijos užsienio reikalų ministerija sakė, kad apie šį sprendimą informavo Lenkijos ambasadorių Krzysztofą Krajewskį.

Rusijos vyriausybė šį sprendimą pavadino atsaku į nedraugiškus Lenkijos valdžios institucijų veiksmus ir neteisėtą  Rusijos diplomatinio turto užgrobimą Lenkijos teritorijoje.

Balandį Lenkija nusprendė areštuoti pastatą šalia Rusijos ambasados Varšuvoje.

Lenkijos užsienio reikalų ministerija informavo, kad konsulinė įstaiga bus panaikinta nuo šių metų rugpjūčio 31-osios, o jos esamas užduotis tiesiogiai vykdys ambasada Maskvoje. 

Rusijos sprendimą uždaryti konsulatą ministerija pavadino „vis įžūlesnių bandymų klastoti istoriją ir neigti atsakomybę už Rusijos valstybės įvykdytus nusikaltimus ir konkrečius tos valstybės piliečius, žinomus vardu ir pavarde, apraiška“.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien Ukrainoje įvykdyti nusikaltimai yra šios barbariškos praktikos tęsinys. Tikime, kad ateis laikas, kai Rusijos Federacija ir jos valdžia pagaliau paisys istorinės tiesos ir susitaikys su savo praeitimi – tik taip ji nustos kelti grėsmę pasauliui“, – priduriama URM pranešime žiniasklaidai.

REKLAMA

Penktadienį Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis nurodė, kad Varšuva imsis atsakomųjų veiksmų. Jį cituoja naujienų agentūra „Reuters“.

Konsulatas Smolenske turi ypatingą reikšmę Lenkijai, nes jam pavesta prižiūrėti dvi nacionalinės atminties vietas – Katynės kapinių kompleksą ir 2010 metais įvykusios Smolensko aviakatastrofos vietą.

Katynės memorialas skirtas atminti 25 tūkst. lenkų, daugiausia kariškių, kuriuos 1940 metais miške šalia Smolensko Josifo Stalino įsakymu sušaudė Sovietų Sąjungos NKVD.   

REKLAMA
REKLAMA

Ištisus dešimtmečius Sovietų Sąjunga dėl Katynės žudynių veidmainiškai kaltino nacistinę Vokietiją, ir tik 1990 metais paskutinis šios valstybės vadovas Michailas Gorbačiovas pripažino Maskvos atsakomybę.

2010 metų balandžio 10 dieną netoli Smolensko sudužo tuometinio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačinskio) lėktuvas, kuriuo skrido dešimtys lenkų aukšto rango pareigūnų, kariškių, valstybės ir visuomenės veikėjų, ketinusių dalyvauti Katynės žudynių atminimo renginiuose.

Per katastrofą žuvo visi 96 orlaivyje buvę žmonės.

Šios katastrofos tyrimas tapo dar vienu įtampos tarp Maskvos ir Varšuvos šaltiniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų