R. Pratasevičius yra Baltarusijos protestuotojus mobilizuojančio ir jų veiksmus koordinuojančio platformos „Telegram“ kanalo NEXTA įkūrėjas ir buvęs redaktorius. Baltarusijos autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimas NEXTA laiko ekstremistine organizacija ir buvo paskelbęs R. Pratasevičiaus paiešką.
„Atsižvelgėme į informaciją apie Baltarusijos specialiųjų tarnybų įvykdytą vieno iš „Telegram“ kanalo NEXTA įkūrėjo Pratasevičiaus, kuris buvo [nutupdytame] lėktuve ir pasirodė esąs į asmenų, susijusių su ekstremistine veikla, sąrašą, sulaikymą. Laikome šį klausimą Baltarusijos vidaus reikalu“, – sakė Rusijos URM atstovė spaudai Marija Zacharova.
„Esama informacijos, kad be Pratasevičiaus į lėktuvą negrįžo Rusijos pilietė. Šiuo klausimu Rusijos ambasada Minske palaiko ryšį su jos giminaičiais ir Baltarusijos tarnybomis, taip pat yra pasiruošusi suteikti konsulinę pagalbą“, – pridūrė atstovė, turėdama galvoje R. Pratasevičiaus draugę, Europos humanitarinio universiteto Vilniuje studentę, Rusijos pilietę Sofiją Sapegą.
Pasak M. Zacharovos, Minsko pateikta oficiali informacija leidžia daryti išvadą, kad „Ryanair“ laineris „nusileido pagal aviacijos saugumo taisykles, įgulos vado sprendimu dėl teroristinio akto grėsmės“.
„Baltarusijos aviacijos tarnybų veiksmai atitiko tarptautines normas. Baltarusijos oro pajėgų naikintuvas buvo pakeltas į orą kontroliuoti [padėtį] ir prireikus padėti atlikti nusileidimą, juolab atsižvelgiant, kad netoliese buvo Baltarusijos atominė elektrinė“, – teigė Rusijos URM atstovė.
M. Zacharova pridūrė, kad „kelia nuostabą virtinės Vakarų šalių ir tarptautinių organizacijų, įskaitant ES, NATO ir ESBO, atstovų koordinuota reakcija į šiuos įvykius. Jie reikalauja paleisti Pratasevičių ir įvesti griežčiausias papildomas sankcijas Baltarusijai ir [jos valstybinei] oro bendrovei „Belavia“.
„Norėtųsi priminti, kad į panašius įvykius, anksčiau įvykusius kitose šalyse, jos reagavo kitaip. Ir tokių pavyzdžių buvo nemažai“, – tvirtino M. Zacharova.