Pirmadienį S. Sejourne pareiškė, kad Prancūzija nėra suinteresuota kalbėtis su Kremliumi.
Taip jis kalbėjo po abiejų šalių gynybos ministrų Sebastieno Lecornu ir Sergejaus Šoigu derybų telefonu, pasirodžius skirtingoms versijoms dėl reto pokalbio, susijusio su praėjusį mėnesį įvykdytu kruvinu išpuoliu Pamaskvės koncertų salėje.
Pierre'as Levy, „Prancūzijos ambasadorius, buvo informuotas apie nepriimtiną tokių pareiškimų, neturinčių nieko bendra su tikrove, pobūdį“, sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime, smerkiančiame „sąmoningą veiksmą“, kuriuo „siekiama pakenkti bet kokio dialogo tarp abiejų šalių galimybei“.
Macronas piktai sureagavo į Rusijos pastabas
Tai naujausias iš virtinės nesutarimų tarp abiejų šalių, kurių santykiai pašlijo dėl karo Ukrainoje.
Po abiejų šalių gynybos ministrų pokalbio balandžio 3 dieną Rusija pareiškė, kad tikisi, jog prancūzų slaptosios tarnybos nėra susijusios su grupuotės „Islamo valstybės“ (IS) surengtu išpuoliu Pamaskvės koncertų salėje, per kurį kovo 22-ąją žuvo 144 žmonės.
Prancūzija inicijavo tą pokalbį siekdama perduoti Rusijai naudingos informacijos apie išpuolį.
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas piktai sureagavo į Rusijos pastabas ir pasmerkė „įmantrius ir grasinančius komentarus“.
Sausį Rusija pareiškė, kad Charkive, Ukrainos šiaurės rytuose, nužudė 60 prancūzų karių, o Paryžius pasmerkė iš Maskvos skleidžiamą „koordinuotą dezinformaciją“.
Rusija taip pat paskelbė, kad penktadienį išsikvietė Slovėnijos ambasadorę Darją Bavdaž Kuret ir pranešė jai apie Slovėnijos diplomato išsiuntimą, reaguojant į panašų Liublianos sprendimą išsiųsti Rusijos atstovą.
Ketvirtadienį Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad taip pat pasielgė ir su Austrijos ambasadoriumi Werneriu Almhoferiu (Verneriu Almhoferiu) po to, kai Viena išsiuntė du Rusijos diplomatus. Atsakydama į tai Maskva išsiuntė austrų diplomatą.