Šiaurės Korėjos gamintojai taip pat svarsto galimybę tiekti džinsus, rankines ir batus, anksčiau skelbė „Shot“.
Tačiau, atsižvelgiant į šios uždaros šalies ypatumus, drabužių asortimentas gali būti ribotas. Pavyzdžiui, džinsai ten siuvami tik klasikiniai – Šiaurės Korėjos gamyklų asortimente nėra jokių plėšytų ar aptemptų džinsų.
2017 m. JT Saugumo Tarybos rezoliucija uždraudė eksportuoti tekstilės gaminius iš KLDR. Tokios sankcijos Pchenjanui buvo įvestos siekiant atkirsti jį nuo užsienio valiutos šaltinių, kurie galėtų būti panaudoti šalies branduolinių ginklų ir balistinių raketų programoms. Taryba taip pat uždraudė naudoti darbo jėgą iš KLDR, nes Šiaurės Korėjos darbininkai valstybei skiria iki 70 proc. savo darbo užmokesčio.
Planai siųsti darbininkus
Praėjusią savaitę Karo tyrimų instituto (ISW) pranešime buvo skelbiama, kad Šiaurės Korėja jau liepos mėnesį gali pasiųsti didelio masto inžinierių pajėgas į Rusijos okupuotą Ukrainos Donecko sritį, šios pajėgos padės „atkurti infrastruktūrą“ okupuotame Donecko mieste. Šiaurės Korėja kasmet galėtų uždirbti iš Rusijos iki 115 mln. JAV dolerių nenurodyta užsienio valiuta, jei pasiųstų į okupuotą Ukrainą tris ar keturias inžinierių brigadas.
Kol kas ISW dar nepastebėjo pranešimų, kad Šiaurės Korėjos kariškiai ketintų dalyvauti kovinėse operacijose Ukrainoje, tačiau tiesioginė Šiaurės Korėjos inžinerinė parama gali atlaisvinti Rusijos kovinę galią operacijoms fronto linijoje ir padėti Rusijai plėsti karinę infrastruktūrą bei gynybinius įtvirtinimus okupuotoje Ukrainoje, sakoma pranešime.
JAV Gynybos departamentas pareiškė, kad stebės, ar Šiaurės Korėjos pajėgos bus dislokuotos Rusijoje dalyvauti kare Ukrainoje pagal abiejų šalių lyderių susitarimą per jų pastarąjį susitikimą Pchenjane.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas praėjusią savaitę pirmą kartą per 24 metus lankėsi Šiaurės Korėjoje ir su šios šalies diktatoriumi Kim jong Unu sudarė susitarimą dėl strateginės partnerystės, kuris apima ir karinę paramą.