Anot Ukrainos Pietų operatyvinės vadovybės atstovės Natalijos Humeniuk, didžiausią pavojų tokios atakos kelia vietovėms, kurios nėra toli nuo fronto linijos.
Jos teigimu, tokias bombas rusų lėktuvai gali paleisti toliau nuo kovos zonos ir taip išvengti Ukrainos oro gynybos sistemų. Vis dėlto pačios bombos gali skrieti kelias dešimtis kilometrų.
„Jie tokiu būdu bando atakuoti energetiką, kritinę infrastruktūrą, pramonę, žemės ūkio paskirties žemę“, – tikina N. Humeniuk..
Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.