Pasak susierzinusios moters, be neįvardinto dokumento Vokietijos valdžia negali įsitikinti, ar jos vyras atitinka darbo šalyje leidimo normatyvus.
Savo „Tik Tok“ paskyroje moteris skundėsi, kad „jau 19 metų gyvena Vokietijoje ir anksčiau nieko panašaus nebuvo“.
Ji pripažino, kad vyras – Rusijos pilietis, tačiau turi ilgalaikę vizą bei leidimą dirbti. Tikrinant jo dokumentus valdininkai atkreipė dėmesį, kad išduotame dirbti leidime yra nurodyta tam tikra išlyga, apie kurią ir patys vokiečiai, ir jos vyras buvo pamiršę.
Dėl to iš šeimos buvo pareikalauta pateikti papildomų dokumentų, nes kitaip „neįmanoma patikrinti, ar rusas atitinka tam tikras normas dirbti Vokietijoje“.
„Aš pažaliavau iš pykčio. Jie kažką tikrino ir paaiškėjo, kad jis neturi leidimo su kažkokia, b***, išlyga. Ir dabar jie manęs prašo, kad aš jiems tą dokumentą pateikčiau. Mes čia 19 metų gyvenam, jis visą tą laiką dirbą, ir iš mūsų niekada nieko nereikalavo. Kas čia išvis darosi?“ – pyko Julija.
@julia__kon__ #германия #русские #русскиевгермании ♬ Ambient-style emotional piano - MoppySound
Labiausiai ją nuliūdino, kad teks dabar skambinti vokiečiams, kurie galėtų perduoti leidimą dirbti į atitinkamą tarnybą, arba važiuoti apie 500 kilometrų tam, kad gautų dokumentą į rankas.
„Tiktokerei“ lankytojai komentaruose paaiškino, kad minima išlyga gali būti draudimas palikti miestą, kuriame darbo leidimas buvo išduotas, ar kita svarbi gyvenimo Vokietijoje išlyga. Tačiau įtūžusiai rusei tai buvo nė motais.
Pati Julija savo socialiniame tinkle nuolat skundžiasi mokesčiais Europoje, kritikuoja vokišką mediciną ir valdžią, o taip pat pasisako už Rusijos vykdomą agresiją Ukrainoje. Gyvendama, kaip pati sakė, 19 metų Vokietijoje, tinklaraštininkė karo Ukrainoje kontekste aiškina, kad didžiuojasi tuo, kad yra gimusi Rusijoje, įžeidinėja ukrainiečių pabėgėlius.