Beveik tiek pat kartų buvo ieškota ir „miręs Putinas“ ar „mirštantis Putinas“. Per visą rugsėjo mėnesį „Putinas mirė“ šioje paieškos sistemoje buvo ieškota vos 13,5 tūkst. kartų.
Labiausiai galima V. Putino mirtimi susidomėję didmiesčių (ypač Maskvos ir Sankt Peterburgo gyventojai). Daugiausiai paieškų užfiksuota spalio 27-ąją, kuomet ir buvo paskelbta informacija apie tariamą Rusijos prezidento mirtį. „Google Trends“ paieškos sistemos duomenimis, „Putinas mirė“ užklausų skaičius tą dieną viršijo pastarųjų 5 metų rodiklius.
Primename, kad telegramo kanalas „General SVR“ spalio 27-ąją paskelbė apie V. Putino mirtį. Anksčiau šis šaltinis skelbė apie nuolatines Rusijos prezidento ligas, jų gydymą ir vidinę Kremliaus valdininkų kovą dėl valdžios. Nepaisant to, absoliučios daugumos šiame kanale skelbiamos informacijos, įskaitant ir paskutinės apie V. Putino mirtį, nepatvirtino jokie kiti šaltiniai Rusijoje.
Kanalas „General SVR“ yra siejamas su rusų politologu, buvusiu Maskvos tarptautinių santykių instituto profesoriumi Valerijumi Solovejumi.
V. Solovejus gyvena Maskvoje, o karo Ukrainoje laikotarpiu pasižymėjo įvairių gandų apie Kremliaus politinės kovos ir V. Putino sveikatą skleidimu.
Nuo pat karo Ukrainoje pradžios „General SVR“ skelbė informaciją apie sunkią V. Putino sveikatos būklę, tariamai jam diagnozuotą Parkinsono liga, vėžį ir taikomą įvairų gydymą. Spalio 23-ąją kanale buvo paskelbta, jog V. Putiną ištiko „jau antrasis šiais metais širdies smūgis“. Anot kanalo šaltinių, paties V. Putino „dienos jau suskaičiuotos“, o šiuo metu, kol valdžios elitas dalijasi postus, Rusiją valdo V. Putino antrininkas.
Kremliaus atstovas D. Peskovas buvo priverstas dukart per praėjusią savaitę neigti pasirodžiusius gandus apie tariamą V. Putino mirtį ir jo antrininkus valdžioje.