Apie ta interviu „RadioSvoboda“ pasakojo Ukrainos karinės žvalgybos (Vyriausiosios žvalgybos valdybos) atstovas spaudai Andrijus Jusovas. Jo teigimu, sėkmingai įvykdžius operaciją „Zylė“, masiškai išaugo ukrainiečiams pasiduoti norinčių rusų karių skaičius.
„Yra didelis šuolis bandymų susisiekti per „Noriu gyventi“ liniją ir kitus komunikacijos kanalus. Po sėkmingos operacijos „Zylė“ su Mi-8 (sraigtasparnis – red.) ir pilotu, sakykime, padaugėjo Rusijos karių, kurie svarsto apie panašų scenarijų sau“, – pasakojo A. Jusovas.
Jis patikslino, kad norinčių pasiduoti rusų karių skaičius, lyginant su buvusiu iki specialiosios operacijos, išaugo 70 proc.
Primename, kad rugpjūčio 23-ąją Ukrainos karinė žvalgyba įgyvendino pusmetį ruoštą specialiąją operaciją, kurios metu rusų pilotas Maksimas Kuzminovas kartu su kariniu sraigtasparniu Mi-8 kirto Rusijos Federacijos sieną ir atvyko į Ukrainą.
Ne paslaptis, kad M. Kuzminovas į Ukrainą atvyko už dosnų piniginį atlygį – 500 tūkst. JAV dolerių (466 tūkst. eurų).
Netrukus po šios istorijos ukrainietiškuose ir rusiškuose „Telegram“ kanaluose ėmė plisti informacija, kad rusų pilotai už Ukrainai perduotą „Kinžal“ raketomis apginkluotą naikintuvą MiG-31 gali tikėtis 2 mln. JAV dolerių (1,86 mln. eurų) atlygio ir pilietybės pasirinktoje NATO šalyje.
A. Jusovas neigia tokius gandus, sakydamas, kad „ši informacija yra labiau legendos ir spėlionės“, tačiau pridūrė, kad už ukrainiečiams atgabentą naikintuvą MiG-31 rusai tikrai gautų atlygį.
„Noriu gyventi“ – tai valstybinis Ukrainos projektas, kurį, remiant Gynybos ministerijai ir karinei žvalgybai, sukūrė ir vykdo Ukrainos Koordinacinis rūpinimosi karo belaisviais štabas.
Projektas garantuoja, kad savanoriško pasidavimo atveju su kariais bus elgiamasi sąžiningai pagal Ženevos konvencijų normas.