Kol kas nėra aišku, kokios valstybės dalyvautų „Maskvoje ir Maskvos srityje“ vyksiančiame renginyje, kuris yra vadinamas atsaku „Eurovizijai“, tačiau pernai pats V. Putinas aiškino, kad konkursą galėtų organizuoti Kinija ir Rusija, o taip pat dalyvauti jame norą išreiškė ir Pakistanas.
2024 m. spalio 27-ąją V. Putinas pareiškė, kad Rusija ir Kinija svarsto galimybes sukurti „Intervizijos“ tipo dainų festivalį.
„Intervizija“ – sena Putino svajonė
„Intervizijos“ dainų konkursas buvo 1965-1968 ir 1977-1980 m. Tarptautinės radijo ir televizijos organizacijos (OIRT) (iki 1993-ųjų veikusi tarptautinė televizijų organizacija, daugiausiai atstovavusi sovietinio bloko šalis) organizuotas popmuzikos dainų konkursas.
Konkurse dalyvavo atlikėjai iš Europos, Vidurinės Azijos, Afrikos ir Kanados. Įvairiais metais konkurse kaip ypatingi svečiai yra koncertavusios tokios pasaulio muzikos žvaigždės kaip Gloria Gaynor, Petula Clark ir grupė „Boney M“.
Kinija ne sykį deklaravo atsiųsianti savo atstovus į renginį, tačiau per visus tuos metus taip nė karto ir nesudalyvavo.
V. Putinas „Intervizijos“ atgaivinimo idėjos apsėstas jau nuo 2009-ųjų kuomet pirmą sykį viešai užsiminė apie poreikį atgaivinti šį dainų konkursą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!