„Meduza“ šaltiniai Kremliuje tvirtina, kad verslas ir daugelis vyriausybės narių nori taikos, o karingai nusiteikusiųjų stovykla – aršesnio ir greitesnio karo. Tačiau V. Putino veiksmais dabar nepatenkinti ir tie, ir tiek.
„Verslas ir daugelis vyriausybės narių nepatenkinti tuo, kad prezidentas pradėjo karą, neapgalvojęs apie sankcijų mastą, juk su tokiomis sankcijomis normaliai gyventi neįmanoma. „Vanagų“ netenkina „spec. operacijos“ tempai. Jie mano, kad galima veikti ryžtingiau“, – įsitikinęs „Meduza“ šaltinis Kremliuje.
Žurnalistų šaltiniai, artimi Rusijos prezidento administracijai, patikslino, kad „vanagai“ (daugiausiai tai yra jėgos struktūrų atstovai) mano, kad būtina veikti daug griežčiau – skelbti rezervininkų mobilizaciją, kariauti iki „galutinės pergalės“, idealiu atveju – užimti Kyjivą.
„Meduza“ kalbinti Rusijos verslo ir Kremliaus aplinkos atstovai tvirtina, kad po trijų karo Ukrainoje mėnesių patenkintų V. Putino darbu faktiškai nebeliko ir tikimasi greito jo pasitraukimo.
„Problemos (Rusijoje dėl karo) jau akivaizdžios, o vasaros viduryje jos tiesiog pasipils iš įvairių pusių: transportas, medicina, net ir žemės ūkis. Niekas tokio masto nesitikėjo“, – cituojamas artimas Rusijos vyriausybei šaltinis „Meduza“.
Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto agresiją pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.
Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilių būstus. Nemažai pasaulio šalių, ypač JAV, ES valstybės narės ir Kanada, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didelės įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusijos puse.
Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Vakarų šalys įvedė Rusijai griežtas ekonomines sankcijas, o didžiosios bendrovės pasitraukia iš šalies-agresorės nutraukdamos savo veiklą.
Buvęs britų žvalgybos vadas: abejoju, ar Putinas bus gyvas 2023-iaisiais
Anot buvusio Didžiosios Britanijos žvalgybos tarnybos MI-6 vadovo Richardo Dearlove’o, V. Putinas iki 2023-ųjų bus sunaikintas.
„Aš nemanau, kad jis bus gyvas 2023-iaisiais“, – pareiškė jis „One Decision“ laidoje, komentuodamas gandus apie Rusijos prezidento sveikatos būklę. Buvusio žvalgybininko teigimu, netrukus V. Putiną „tikriausiai išsiųs į sanatoriją, iš kurios jis jau nebeišeis kaip Rusijos lyderis“.
R. Dearlove’as mano, kad valdžią iš V. Putino perims dabartinis Saugumo Tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas. „Jeigu mano teiginys pasitvirtins, ir Putinas pradings sanatorijoje, jis (Patruševas) taps tikėtina pamaina“, – pareiškė jis.
Anksčiau R. Dearlove’as yra pripažinęs, kad gailisi prisidėjęs prie V. Putino įsigalėjimo valdžioje. MI-6 1999-2004 m. vadovavęs žvalgybininkas prisiminė, kad 2000 metais į jį kreipėsi vienas KGB karininkas ir paprašė surengti tuometinio Didžiosios Britanijos premjero Tony Blairo apsilankymą „Karas ir Taika“ operos pristatyme, asmenišku V. Putino kvietimu.
„Mes ilgai diskutavome Londone, priimti T. Blairui siūlymą ar ne, ir tuomet nusprendėme, kad tai yra unikalus bei neįprastas atradimas“, – cituojamas jis 2018-ųjų „The Times“ publikacijoje.
Paties R. Dearlove’o teigimu, dabar tarnyboje jau gailimasi, kad tuomet padėjo Vladimirui Putinui „įsitvirtinti“ savo reputaciją.