Ministras pirmininkas Benjaminas Netanjahu antradienį atleido Yoavą Gallantą po dažnų ginčų dėl Izraelio atsakomojo karinio puolimo prieš palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ kare Gazos Ruože.
Prieš perimdamas postą iš Y. Gallanto, I. Katzas, kuris pažadėjo nugalėti Izraelio priešus, ėjo užsienio reikalų ministro pareigas, o jo įpėdiniu buvo paskirtas Gideonas Saaras.
Paskutinę I. Katzo, kaip užsienio reikalų ministro, darbo dieną aptemdė diplomatinis incidentas su Prancūzija, kai Izraelio policija įžengė į Prancūzijos valdomą bažnyčios kompleksą Jeruzalėje ir trumpam sulaikė du žandarus.
Dėl šio incidento Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Noelis Barrot atsisakė suplanuoto vizito į „Tėve Mūsų” bažnyčios kompleksą aneksuotoje Rytų Jeruzalėje.
Ketvirtadienį, kalbėdamas kartu su I. Katzu, J.-N. Barrot sakė, kad „Izraelis turi teisę gintis“, tačiau nurodė, kad „kolonizacija, humanitarinės pagalbos apribojimai ir tęsiami antskrydžiai Šiaurės Gazoje“ yra rizikos Izraelio saugumui veiksniai.
Opozicijos lyderiai iš viso Izraelio politinio spektro pasmerkė B. Netanyahu sprendimą atleisti gynybos ministrą pačiame karo įkarštyje, o tūkstančiai izraeliečių išėjo į gatves protestuoti.
Y. Gallantas ir B. Netanyahu ypač nesutarė dėl ultraortodoksų vyrų atleidimo nuo karinės tarnybos.
Atleistas ministras buvo pagrindinis ultraortodoksų žydų šaukimo į kariuomenę šalininkas, tačiau B. Netanyahu norėjo, kad jie ir toliau būtų atleidžiami nuo karo prievolės, baimindamasis, kad jų šaukimas į kariuomenę gali sugriauti jo koalicinę vyriausybę su kraštutiniais dešiniaisiais.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!