Vladimirui Putinui nuolankaus V. Solovjovo laidoje Rusijos „karinis ekspertas“ Konstantinas Sivkovas pareiškė, kad Rusijai vienam Lenkijos miestui sunaikinti Rusijai prireiktų „tik dviejų“ branduolinių galvučių.
„Paimkime, pavyzdžiui, Lenkiją, kaip arčiausiai mūsų esančią šalį. Ir kaip realiausią kandidatę tapti tokiu nedideliu branduolinio karo „teatru“, – sakė Konstantinas Sivkovas.
Pasak propagandisto, Lenkijoje „yra vos 20 didelių miestų“.
„Net jei paskaičiuosime, kad kiekvienam jų reikia skirti po dvi kovines galvutes, tai yra tik 30–40 kovinių galvučių, o tai savo ruožtu yra vieno priešlėktuvinės gynybos sistemos „Iskander“ diviziono salvė“, – sakė jis.
„Po 10–15 minučių Lenkija kaip valstybė ir lenkai kaip tauta išnyks nuo žemės paviršiaus kartu su savo kalba. Tai europiečiai turi labai, labai gerai suprasti, todėl dabar dar kartą raginu Europos tautas gerai pagalvoti apie tai, ką jos gamina“, – europiečius bauginti bandė K. Sivkovas.
Išsigando Lenkijos
Lenkijos gynybos pareigūnai gegužės pabaigoje pristatė rytinės sienos su Rusija ir Maskvos sąjungininke Baltarusija įtvirtinimo ir sustiprinimo planus, jau vadinamus „Tusko linija“. Planuojama sustiprinti priešo dronų stebėjimą ir antžeminę karinę gynybą, pasitelkiant įtvirtinimų ir užtvarų sistemą palei maždaug 700 km rytinės Lenkijos sienos.
Vyriausybė teigia, kad Lenkija yra Rusijos ir Baltarusijos priešiškų veiksmų taikinys. Tarp jų – kibernetinės atakos, bandymai padegti ir nelegaliai per sieną stumiami migrantai, kuriais, anot pareigūnų, siekiama destabilizuoti Europos Sąjungą.
Lenkija taip pat ruošiasi karinio užpuolimo atvejui, pabrėždama, kad svarbiausias vaidmuo tenka atgrasymui.
Ministro pirmininko Donaldo Tusko vyriausybė suplanavo įvairių saugumo priemonių, įskaitant kibernetinę erdvę, taip pat apie 2,3 mlrd. eurų investicijų į rytinės sienos apsaugą, vadinamą „rytiniu skydu“. Projektas turi būti užbaigtas 2028 metais, tačiau vietos pareigūnai praėjusią savaitę teigė, kad skydo kūrimo darbai jau pradėti.